Zahrada

Ohlédnutí za rokem s velkým R

31. prosince 2013 v 20:23 | Annika~
Právě teď, po napsání nadpisu a prvních pár slůvek, je přibližně půl sedmé večer. Zbývá už tedy jen pět a půl hodiny, než ručičky na hodinách přejdou dvanáctku a datum 31.12. 2013 se přepíše na 1.1. 2014. Připadá mi to neuvěřitelné, jak rychle tento rok uběhl. Loňský Silvestr jako by byl včera. A přitom 2013 byl pro mě rokem přelomovým. A když o tom tak přemýšlím, tak zároveň i vcelku hezkým...

Následující článek bude obsahovat mé chvástání a fňukání - prostě vzpomínání na to, co se mi tento rok převratného přihodilo. Utečte tedy, dokud můžete :-)

Vánoční přání

23. prosince 2013 v 10:52 | Annika~
...pro ty, co nemají do čeho píchnout :-)


Klikněte na obrázek pro zobrazení v plné velikosti.

P.S. Zajímalo by mě, jestli se najde byť jen jediná bytost, která to opravdu bude luštit.
P.P.S. Tahle šifra je má nejoblíbenější :-)

Byla jsem označena...

29. října 2013 v 22:14 | Annika~
... v řetězáku, který teď válcuje blogové sféry, Liebster Blog Award. Konkrétně, označila mě slečna Kariol :-) A jelikož o sobě žvaním velice ráda, až jsem tím občas možná otravná, myslím, že mi nic nebrání se zapojit také.

Jak jsem tvořila Antianniku

8. října 2013 v 20:24 | Annika~
Nedávno jsem psala článek, v němž jsem popisovala své pozorování lidských bytostí v obchodním centru. Tento nápad pocházel z hlavy blogerky Axolotlíka, neboli jak já ji zde od nepaměti nazývám - prostě od Fialky. Fialka totiž přišla s dalším článkem řetízku akcí pro inspiraci. Zadání zní tentokrát takto:
Představ si, že jsi svým vlastním opakem. Jak bys vypadal, jak byses cítil a jak bys jednal s druhými? Inspiruje tě v něčem nová podoba? Dokázal bys v ní najít nějaké spojitosti a podobnosti se sebou? A proč je vlastně tvůj opak zrovna takový? Své úvahy vyjádři písemnou formou, můžeš přidat i ilustrace.

Možná jsem se nedržela úplně všeho, na co se mě zadání ptá, ale to snad, milá Fialko, překousneš, viď že jo, prosím! :-D Také předem varuji, že onen text jsem tvořila i opravovala se zvýšenou teplotou, takže kdyby to nedávalo smysl a byly tam chyby, víte proč.

Jak jsem šmírovala v obchoďáku

28. září 2013 v 21:03 | Annika~
Jednou jsem takhle projížděla blog mé dlouholeté kamarádky a inspirativní umělkyně Fialky a všimla si, že vyhlásila novou "Akci pro inspiraci", jak svůj řetězec občasných miniprojektů nazývá. Sedněte si poblíž nějakého rušnějšího místa a pozorujte lidi kolem sebe. Dojmy a zážitky jakkoliv zaznamenejte. - tak znělo zadání. A protože já pozoruji lidi velice ráda, nedalo mi to a zabalila jsem si jednoho škaredého dne do kabely svůj notebook, sebrala se a rozhodla se tento úkol vyplnit.

Jak ukuchtit duši

31. března 2013 v 13:03 | Annika~
Už jste možná někde tady na tomto blogu četli nějakou alespoň drobnou zmínku o mé kamarádce Fialce. Nikdy jsem však zatím neutrousila ani slovo o tom, že by i Fialka blogovala. Teď však na to přišel správný čas. Její Svět srdcem umělkyně je plný zajímavé výtvarné tvorby, pro níž snad jedinými hranicemi jsou hrany listu papíru, a píše zde i různé texty, hlavně například úvahy, které mě vždycky přiměly se zase jednou trošku zamyslet.
Nebylo tomu tak dávno, co Fialka zveřejnila článek, kde vytvořila pěkný recept na svou duši. Ten nápad se mi velmi líbil. A proto, když z nápadu vytvořila něco jako projekt, neváhala jsem, a taky zkusila vymyslet, jak by takový recept na Anniku mohl vypadat :-)

Co přinesly nedávné dny

23. března 2013 v 7:22 | Annika~
Možná je to tím, že už mi chybí jaro a čekání na něj mě přeplňuje energií. Nebo třeba také tím, že ve škole poslední dobou vůbec o tělocviku necvičím, jelikož děláme zumbu, kterou nesnáším, a tak si energii vybíjím jinde. Každopádně jisté je, že mě nedávno přepadl jistý neduh zvaný TVH - tvořící a vylepšovací horečka. Ač neoplývám nijak vyjímečným množstvím kreativity, najednou se prostě objevila a dělá mi společnost.
To nejhorší však na tom je, že se mě ta potvůrka zuby nehty drží a já už zvolna nevím, co s ní a kam ji nasměrovat. Do psaní básniček to nejde, protože na to je zapotřebí nějaká emoce, kterých se mi teď mnoho nedostává a když už, tak jsou pro básnění nevhodné nebo příliš slabé. A tak teď raději než na vrtkavé pocity spoléhám na nůžky, papír a lepidlo.

Další rok života uplynul...

31. prosince 2012 v 13:17 | Annika~
... a já bych se po něm zase jednou ráda ohlédla, stejně jako loni na Silvestra jsem se ohlížela na rok 2011.
Letos to byl namouduši příjemný rok, v němž se toho hodně změnilo. Sice ne úplně vše k lepšímu, ale myslím, že tím je pouze menšina. Připadá mi skoro, jako bych s tímhle rokem začala žít nový, a v mnohém snad i lepší život.

Konec starého blogu cé zet

21. prosince 2012 v 20:30 | Annika~
Jo, jsem asi ikstý člověk píšící na tohleto téma, protože to evidentě hodně zamávalo velkou spoustou uživatelů. I já jsem se docela lekla, když jsem se po návratu ze školy ověšená dárečky od přátel usadila k počítači za účelem prozkoumání, zda nějaký z mých oblíbenců napsal něco nového...

Dvě přání z lásky

31. října 2012 v 16:17 | Annika~
Přišla ta pravá chvíle na další, již čtvrtý a předposlední díl projektu Přání. Zadání zní takto:
Dvě přání pro naší lásku (třeba tajnému člověku ovinutém vaší zamilovaností, kamarádovi, plyšákovi, kamínku, rodičům, dětem..)
Vzhůru do díla!
 
 

Reklama


Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet