Klenotnice

Temné spirálky a strakatá šachovnice

7. ledna 2014 v 11:11 | Annika~
Rubrika "Klenotnice" už dlouhou dobu nebyla zaktualizována - jsem chtěla nejdřív napsat. Pak jsem do ní nakoukla a zjistila, že bych vlastně kecala, protože poslední článek jsem do ní přidala v půlce listopadu, což dávno rozhodně není, ač mi to tak už skoro připadá.
Každopádně, bez dlouhého okecávání: vyrobila jsem dva nové náramky z bavlnek.
Jako obvykle jsem se vzory naučila z mých oblíbených stránek naramkypratelstvi.cz. První se zde dá najít v sekci složitých vzorů pod názvem "Malá spirála", druhý v nejjednodušších pod označením "Pepito". Ten druhý vzor jsem nedělala poprvé - loni už jsem podle něj vyráběla na conu náramek, který jsem na jednom sraze věnovala slečně Kariol.

Přeplácaná taška

12. listopadu 2013 v 21:50 | Annika~
Před rokem a půl jsem stvořila z obyčejné tašky takzvanou přepracovanou tašku. Jak k tomu došlo, se můžete dočíst právě v onom odkazovaném článku. Ve zkratce: původně ta kabelka na sobě měla jakousi myš z Mickey Mouse, tu jsem pak přešila a výsledek nazdobila korálkovými kvítky a sichrhajskami.
Jelikož jsem ale velmi špatná švadlenka - umím jen přišít knoflík - má korálková výzdoba se již asi po roce nošení začala opotřebovávat až rozpadat. Kabelka začala vypadat čím dál dekadentněji a dekadentněji, až se mi to zvolna přestávalo líbit...

Věnováno sestřičce

1. srpna 2013 v 15:22 | Annika~
Od dubna jsem toho nijak mnoho z korálků nevyrobila. Pouze dva náhrdelníky a několik velmi jednoduchých náramků, z toho ani jednu věc pro sebe. Všechno jsem dělala "na zakázku" své mladší sestře.
Náramky a jeden z náhrdelníků tvoří sadu. Vyrobila jsem ji před začátkem letních prázdnin ku příležitosti sestřiny slavnostní rozlučky s deváťáky, aby měla co k šatům. Předem hlásím - opět to dopadlo úplně jinak, než jsem zamýšlela, tentokrát to ale není jen moje chyba.
Naopak druhý z náhrdelníků, který jsem tvořila během dnešního dopoledne a odpoledne, dopadl přesně tak, jak jsem chtěla. Je to snad úplně poprvé, co se mi podařilo zhmotnit svoji představu.

Původně to měl být náramek...

19. července 2013 v 16:02 | Annika~
...ale jak už to tak u mě bývá, kapánek se mi to zvrtlo. Já snad nikdy nic neudělám tak, jak jsem původně chtěla! Vždycky se mi sice výsledek líbí, i když je úplně rozdílný od mých představ, ale i tak se pokaždé cítím velmi zkrachovale. Co jsem to za tvůrce, když nedokážu své myšlenky přetvořit v realitu?
Ještě někdy v době, kdy u nás zuřila velká voda, jsem se rozhodla udrhat náramek "v barvách bílé růže". Pochybuji, že existuje nějaká osoba, která by si to pamatovala, ale v jakémsi starém článku jsem se o něm nenápadně zmínila. Jelikož jsem si však nastříhala příliš dlouhé bavlnky, rozhodla jsem se drhat tak dlouho, dokud nedojdou, a z výsledku si udělat čelenku do vlasů.

Červená sada k nedávnému náramku

12. dubna 2013 v 16:55 | Annika~
Prokrastinuji, jak jen se dá. Někdy fakt hrozným způsobem. Například jsem si stáhla Chopinova nokturna, ale zjistila jsem, že jsou přeházená, a tak jsem si na wikipedii našla úryvky not a podle nich a podle poslechu jsem nokturna správně chronologicky řadila, místo abych se na to vykašlala - vždyť je to jedno v jakém pořadí jsou, nenavazují na sebe. Trvalo mi to asi dvě hodiny, ale zvládla jsem to úspěšně. Ano, takhle se dá také trávit čas, který by měl být věnován učení. Doporučuji, je to celkem sranda.
Ne, teď vážně. Ano, strašně se flákám, ale ne vždy takhle. Touhle dobou už bych měla hotovo nejméně pět maturitních otázek na angličtinu, ale mám zatím jen dvě. A proč? Protože korálkuji. To je totiž snad můj nejoblíbenější způsob prokrastinace vůbec :-)

Strakatá dřevěná sada

5. dubna 2013 v 19:40 | Annika~
Někdy před rokem na jaře jsem si koupila takové jasné, růžovo-zeleno-oranžové šaty, a rovnou jsem si k nim i vyrobila korálkovou sadu. V posledních dnech jsem ji hodně nosila a napadlo mě vyrobit si ještě jednu podobnou, ale v jiných barvičkách. Navštívila jsem tedy korálkárnu a ještě toho dne se pustila do práce.
Tentokrát mi ale přišlo na mysl, že náramků už mám opravdu hodně, tak bych měla zase jednou zkusit něco nového. A tak tedy jsem se rozhodla tentokrát místo náramků vytvořit náušnice. Nakonec mi ale stejně nějaké korálky zbyly, a tak mi vyšly ještě na dva náramky.
Když se to takhle napíše, zní to jednoduše. Ale jako vždy, mělo to hned několik háčků...

Čtverečkovaný letní náramek

28. března 2013 v 11:27 | Annika~
Před několika dny jsem dokončila poslední produkt mé tvořivé horečky. Byl jím tento náramek. A musím přiznat, ještě snad žádný náramek mě tolik nebavil, jako tenhle. Původně jsem sice zamýšlela, že bude vypadat trochu jinak, ale nakonec jsem hrozně ráda, že jsem tam tu chybu, která zapřičinila změnu plánu, udělala. Hm, přijde mi, že věty podobného typu píšu často - něco zpackám a nakonec z toho vyjde výsledek, který mě potěší snad víc, než kdybych to nezpackala :-D
Vzor jsem měla již nějakou dobu vyhlédnutý na naramkypratelstvi.cz. A tentokrát jsem se rozhodla maličko zaexperimentovat a použít barvy, které bych jindy nekombinovala. Úplně jsem eliminovala snad ve všech mých náramcích přítomnou modrou a rozhodla se spojit dohromady červenou, oranžovou, hnědou a zelenou. Barvy, které ve mě vyvolávají představu horkého exotického léta. A takhle to tedy dopadlo:

Trocha korálků a trocha bavlnek

10. března 2013 v 8:44 | Annika~
Kdybych měla každé věci, co si kdy vyrobím, věnovat jeden článek, brzy by byl tento malinký internetový prostůrek, který jsem nazvala jako Království Bílých růží, naprosto zahlcen samými náramky a podobnými věcmi vzešlými z korálků nebo bavlnek, a mých prstů, o kterých mi maminka pořád říká, jak jsou tak strašně hubené a dlouhé, i když to není pravda. A tak tedy jsem se rozhodla zabít dvě mouchy jednou ranou a své dva nejnovější náramky šoupnout do jednoho článku. Kterým ale začít?

Modrý náramek s červenými krystalky

6. března 2013 v 13:16 | Annika~
Jsem bytost opravdu nepoučitelná :-) Už dlouho jsem u nějaké činnosti nevydržela tak dlouho, jako u náramkování. Baví mě to. A hlavně - tato činnost se dá provozovat všude, v MHD, ve škole, v posteli během nemoci, což třeba u korálkování nejde - u toho je třeba stůl, prostor a žádné drkání. Moc se těším, až se uzdravím a jaro propukne naplno. Budu chodit do nedalekého lesíka/parčíku na procházky, a pokaždé si sednu na chvíli na svou oblíbenou lavičku nedaleko starého památného stromu, budu poslouchat klepání strakapoudů (už bych málem napsala tlachapoudů - neměla jsem se před chvílí dívat na tu Alenku v Říši divů) a vesele si motat :-)
V neděli jsem dokončila v názvu zmíněný náramek. Možná ten jeho název zní trochu ujetě, ale mě nic jiného nenapadlo.

Kosočtverečkovaný náramek

24. února 2013 v 13:12 | Annika~
Troufám si tvrdit, že tenhle náramek je zatím můj "mástrpís". Podotýkám: zatím. Plánuju se naučit nějaké ještě lepší a obtížnější náramky, než je tenhle. Jelikož on vlastně nebyl těžký, jen jsem se u něj nedokázala soustředit, tak mi to trvalo dlouho, než jsem jej domotala.
Není to ovšem mástrpís jenom z hlediska obtížnosti. Jsem s ním spokojená i díky barvičkám, které jsem zvolila, a díky tomu, že je krásně rovný - nekroutí se mi jako třeba začátkem února umotaný strakatý kostkovaný. Jsem spokojená opravdu maximálně.
 
 

Reklama


Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet