Klenotnice

Dva náramky: vínový a čokoládový

18. února 2013 v 22:01 | Annika~
Záhy poté, co jsem dokončila poslední barevný náramek jsem se pustila do dalšího - opravdu mě to chytlo. A teď, když mám hotové i tyto dva náramky, mě to zase nutí udělat nějaký další nový, i když mám už od náramkování téměř odřený prst a vím, že musím dohnat školní resty.
Ale nebudu předbíhat. Otevřela jsem si svou tisíckrát zmiňovanou oblíbenou WWW stránku a přemýšlela, jaký vzor se zkusím naučit nyní. Nakonec jsem se rozhodla pro jednoduchý rybičkový, který se mi na obrázcích velmi líbil. To jsem ale ještě netušila, co mě bude čekat.

Barevný "kostkovaný" náramek

9. února 2013 v 19:24 | Annika~
Poměrně záhy poté, co jsem dokončila svůj poslední modro-šedo-černý klikatý drhaný náramek, jsem se vrhla na další, a u něj jsem se tentokrát rozhodla, že jej neudělám pro sebe, ale budu jej šetřit pro druhou osobu. Zjistila jsem, že tvořit s vědomím, že výsledek někomu dám, je mnohem zábavnější, než jen uzlíčkovat s tím, že výtvor si pak na ruku nasadím sama. A proto teď budu výsledky schovávat, abych je v budoucnu někomu mohla dát.

A jelikož minulý náramek byl takový "bouřkový", rozhodla jsem se pro tento zvolit optimistické letní barvičky. Bylo to poprvé, co jsem nějaký podobný zkoušela. Na tom malinkém obrázku je detail copánkového zakončení. Na to, že jsem pletla cop ze čtyř bavlnek poprvé v životě, to myslím není špatné. Ale na svých vlasech to zkoušet raději nebudu - ještě bych u toho sama sebe skalpovala :-D

Zubatý drhaný náramek

30. ledna 2013 v 15:33 | Annika~
Přepadla mě tvořivá. Zrovna v tu nejméně vhodnou dobu - teď, když si nestíhám připravovat maturitní otázky na dějepis, když mě za týden čeká plesání a když mi hoří lhůta v knihovně. Avšak ani mě tak nepřepadla korálkovací nálada, jako spíše náramkovací.
Drhat jsem se poprvé učila když jsem byla na základce v druhé třídě, a od té doby si sem tam něco vyrobím. Neumím žádné složité vzory, spíše jen ty nejjednodušší, ale chci se naučit složitější. Už jsem však k tomu nesedla hodně dlouho, až teď, když jsem o víkendu náhle onemocněla. Když jsem se pak vzpamatovala natolik, že jsem mohla usednout za počítač, omylem jsem rozklikla v seznamu oblíbených stránku naramkypratelstvi.cz. (Moc pěkná stránka to je, doporučuji!) A jak jsem tak na tu stránku vlezla, zase mě přepadla chuť si po dlouhé době něco umotat.

Tak jsem zase jednou uklízela...

25. ledna 2013 v 17:33 | Annika~
Ne, že bych normálně neuklízela. Ale už dlouhá léta jsem netřídila své šperky. Vysypala jsem tedy své dvě šperkovnice, a staré ozdůbky, které už nenosím, a rozbité kousky, jsem dala stranou pro jiné využití. Mezi tím vším jsem najednou našla starou kamej po zesnulé babičce. Málem bych zapomněla, že jsem ji kdy měla, získala jsem ji před mnoha lety. Prohlížela jsem si onu kamej pod světlem lustru - byl už večer - a tu mě napadlo, že taková pěkná stará kamej by se neměla jen tak válet - je to škoda ji nechat ztracenou ve šperkovnici. Rozhodla jsem se tedy vyrobit si nový náhrdelník a kamej do něj nějak zakomponovat.

Modrý podzimní náhrdelník

28. října 2012 v 11:31 | Annika~
Korálkování je pro mě jak je známo podzimní a zimní činností, a včera nastal ideální čas k tomu, abych zpracovala nově koupené tyrkysové korálky plus ještě několik dalších ozdobných ve tvaru lístečků.

Náhrdelník pro paní sbormistryni

22. června 2012 v 7:56 | Annika~
Když už jsem na konci podzimu tedy začala korálkovat, prostě bylo mojí povinností vyrobit něco paní učitelce na rozloučenou. A tak jsem tedy zapadla do korálkářství, vybrala nějaké korálky a pustila se do práce.

Jednoduchá sada k novým šatům

20. května 2012 v 20:38 | Annika~
Korálkování je činnost dobrá tak na dlouhé zimní večery, kdy se nedá kromě sezení u počítače dělat nic jiného, než popíjet čaj a poslouchat hudbu. Ale fakt, že jsem si v Sanu Babu koupila zeleno-růžovo-oranžově batikované šaty a nemám k nim žádné doplňky, mě donutil po tak dlouhé době navštívit zase jednou korálkářství a tento nedostatek napravit.

To, co mi zbylo z prázdnin

25. února 2012 v 9:46 | Annika~
O prázdninách jsem korálkovala, jak jinak. Vytvořila jsem celkem dva náhrdelníky a čtyři náramky. Ohledně náramků, jeden jsem věnovala Pivoňce za pletací jehlice, další tři jsem si udělala pro sebe.

Plesová sada

15. února 2012 v 16:56 | Annika~
Za 3 týdny mě čeká maturiťák - ne můj, ale jdu tam doufajíce, že si s někým zatancuju. Pro tu příležitost jsem si před asi dvěma týdny vyrobila náhrdelník a 3 tenké náramky.

Růžičkový náhrdelník

12. února 2012 v 9:41 | Annika~
Nedávno jsem náhodou vyhrabala staré korálky z časopisu Barbie. Mezi nimi byl i jeden roztomilý světle růžový růžičkovitý korálek, který jsem prostě musela na něco využít. A tak jsem včera ráno chvilku improvizovala...
 
 

Reklama


Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet