Filmy

Hobit: Šmakova dračí poušť

16. ledna 2014 v 15:47 | Annika~
Uplynul rok od doby, co jsem s gymplem byla v kině na prvním díle filmové trilogie Hobit natočené podle stejnojmenné útlé knížečky, kterou jsem četla před deseti lety, ale na její děj si pamatuji stále ještě vcelku dobře, neboť ten příběh jsem si zamilovala. Z onoho prvního filmu jsem byla docela nadšená, co si pamatuji. A to i přes odchylky od knihy. Bylo tedy pro mě automatické, že jsem se - pozdě ale přece - vypravila do kina na pokračování. Na 2D verzi v angličtině s titulky.

Gejša

26. března 2013 v 16:49 | Annika~
Před pár dny jsem se dívala na záznamy z mistrovství světa v krasobruslení. Když přišly na řadu taneční páry, má nejoblíbenější disciplína, američtí sourozenci Shibutaniovi bruslili na hudbu z filmu Gejša. Ten soundtrack (a to krasobruslení samozřejmě taky) mě velmi zaujal, a já si najednou uvědomila, že jsem ten film vlastně ještě neviděla. Knihu jsem četla dvakrát před pár lety a velmi se mi líbila. Tak proč jen jsem se ještě nepodívala na film?
Když jsem se pak po několika dnech - včera - vzbudila, jeden nádherný soundtrack mi stále zněl v hlavě a já se jej nemohla zbavit. Vzala jsem to jako jakousi věštbu, že právě toho dne bych se na film měla podívat. Nač váhat, času je stále míň a utíká stále rychleji. A tak jsem také učinila a na film se podívala.

Hobit: Neočekávaná cesta

19. prosince 2012 v 18:08 | Annika~
Tak tedy, i já jsem šla do kina na tento film, kterého je teď všude plno. Byla jsem se školou na 2D verzi s titulky v kině nejbližším od mého domova, které není nijak extra úžasné a známé, ale i tak to byla dobrá podívaná, obzvláště s kamarádkami po boku, se kterými jsme se během filmu dost nasmály. Upřímně, tak nějak už jsem dlouho neviděla film, u kterého bych se tolik smála. A to ani ne tak proto, že by to bylo nějak extra humoristicky laděné.
Rovnou hned na začátek řeknu že film se mi fakt líbil. (Jediné, co se mi fakt nelíbilo, byl začátek, když do sálu vtrhla uvaděčka, rozsvítilo se, a strašně dlouho tam cosi pokřikovala a na film se nedalo v tu chvíli soustředit.) Myslím, že to bylo docela dobře investovaných osmdesát korun.

Oněgin

1. října 2012 v 19:23 | Annika~
Mám ráda Alexandra S. Puškina. Mám ho ráda opravdu hodně. A mám ráda i jeho básnický román Evžen Oněgin, který jsem četla před dvěma lety. Evžen je navíc postava, která je mou spřízněnou duší, stejně jako Taťjana.
A proto jsem si jako téma na referát v literárním semináři zvolila právě tyto mé dva oblíbence - Alexandra a jeho Evžena. Mám prezentovat již ve čtvrtek a času není nazbyt, a tak jsem se rozhodla z čistě studijních důvodů podívat i na britsko-americký film z roku 1999.

Černá labuť / Black swan

6. dubna 2012 v 8:03 | Annika~
Na shlédnutní tohoto filmu jsem se chystala už zhruba rok, ale až před týdnem jsem se donutila jej sehnat a včera k večeru jsem jej shlédla. Baletní prostředí mě odmalička přitahovalo (dokonce jsem chtěla být jako malá baletkou) a přitahuje mě i dodnes. Dokonce i teď, poté, co jsem viděla tento pochmurný film z baletního prostředí.
 
 

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet