Anime

Nagi no Asukara

18. června 2014 v 19:15 | Annika~
Tento článek už zde měl viset asi před dvěma měsíci, nicméně až teď jsem si na psaní o tomto anime našla čas. Jeho stáří se časově řadí do zimní sezóny 2013/14 a skončilo někdy během letošního jara. Mé dojmy už jsou tedy lehce zastaralé, ale doufám, že ještě příliš nevyčichly a neztratily na barvách.
U NagiAsu jsem ani jednou nezauvažovala o tom, že bych s ním praštila, nicméně i ono občas obsahovalo okamžiky, kdy jsem myslela, že z něj vyrostu. Konečný dojem však zůstal nesmazatelně pozitivní.

Nodame Cantabile: Paris

12. května 2014 v 15:00 | Annika~
Na druhou sérii anime o nadané, ale velmi praštěné klavíristce a stejně tak nadaném, ale naopak poněkud suchém dirigentovi, jsem se velice těšila. První série, zvaná prostě Nodame Cantabile, mě totiž velmi oslovila. Nicméně na druhou, pařížskou sérii jsem si našla čas až téměř po dvou letech.
Podobně jako v sérii Code Geass mě nesmírně potěšilo, že pokračování příběhu je velmi důstojné a nijak horší než prequel. V tomto případě si nemyslím, že by druhá série byla lepší než první, ale připadá mi velice pěkná a navnadila mě na třetí pokračování, Nodame Cantabile: Finale.

Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2

26. dubna 2014 v 9:18 | Annika~
První ze dvou sérií zachycujících příběh velmi neobyčejného středoškoláka Leloucha Lamperouge má pro mě mezi všemi anime tak trochu speciální postavení. Ani ne tak kvůli svým vlastnostem, ale spíš kvůli osudu, který jsem jí přidělila. Lelouch se pro mě stal symbolem boje proti prokrastinaci během svaťáku. Pravidla byla jasná: dva díly, jedna maturitní otázka ze zeměpisu. A fungovalo to parádně a hladce.
Druhou sérii už jsem si však do žádné neobvyklé životní situace nezasadila. Narozdíl od první série jsem ji navíc sledovala dlouho - začala jsem loni na podzim a skončila letos na jaře. A byla jsem z ní chvílemi tak zmatená, že jsem nevěděla co dřív, ač normálně zvládám naprosto v pohodě zároveň sledovat jak děj, tak titulky, a sluch soustředit jak na soundtrack a barvu hlasů seijú, tak na japonštinu.

Jarní anime sezóna 2014: první dojmy

16. dubna 2014 v 20:55 | Annika~
Ještě nikdy mě nezaujalo v jedné anime sezóně sedm titulů. Rozhodla jsem se tedy stvořit malý přehled mých prvních dojmů z oněch seriálů, které jsem si vypíchla.
Poznámka 1: Své dojmy usuzuji pouze z prvního dílu.
Poznámka 2: Vše jsem viděla s anglickými titulky online.
Poznámka 3 pro ty, co zde jsou poprvé: Používám českou transkripci japonských slov. Budete-li chtít v komentáři prskat, že Fukuyama Jun zní mnohem více kchůl než Fukujama Džun, vězte předem, že já na to nijak reagovat nebudu. Jsem na tuto transkripci zvyklá ze studijního prostředí.

Golden Time

1. dubna 2014 v 16:00 | Annika~
Na podzim minulého roku začalo v japonských televizích vycházet celkem dost pro mě zajímavých animovaných seriálů. Dvanáctidílné Non Non Bijori skončilo již v zimě, ostatní tři stále běžely dál až do minulého týdne, kdy byl dvacátým čtvrtým dílem uzavřen příběh anime Golden Time. Nagi no Asukara bude končit příští týden, souhrn dojmů z něj tedy přibude rovněž brzy. A Kuroko no Basuke? Čert ví... U tohohle anime trochu nestíhám.
Mé pocity z tohoto seriálu se v jednom kuse měnily. Občas jsem měla chuť s tím praštit, občas naopak jsem byla spokojená a řadila jej mezi své pomyslné "TOP". Po dosledování jsem všechno rozvážila a usoudila, že rozhodně nejde o žádnou perlu, ale patří mezi dobré počiny. Však můžete posoudit sami :-)

Kurošicudži II

5. března 2014 v 8:31 | Annika~
Kurošicudži bylo jedním z mých prvních anime. A jelikož se mi líbilo, rozhodla jsem se tehdy v roce 2011 podívat i na druhou sérii, avšak nakonec jsem to po půlce prvního dílu vzdala. Sice mě potěšilo, že openingem byla písnička od mých oblíbených The Gazette, ale strašně mě znechutily dva momenty: pavouk požírající motýla a scéna s vydloubnutím oka. Přesněji řečeno, mou mladistvou nevyvinutou duší tyto dva momenty otřásly.
Nyní však, jako děsně dospělá a ostřílená dvacítka jsem se rozhodla pokusit na toto anime podívat znova - s tím, že pavouka jsem s velkým sebezapřením přežila a na vydloubávání oka odvrátila zrak a snažila se vypnout sluch :-D Po oněch kritických momentech už pak naštěstí žádné nepříjemné překvápko pro mé šíleně otrlé já nepřišlo, tak jsem mohla celé dvanáctidílné anime bezpečně dosledovat - a ještě se i u toho dobře bavit.

Non Non Bijori

11. února 2014 v 15:15 | Annika~
Podzimní anime sezóna loňského roku přinesla celkem pět seriálů, které mě svými anotacemi zaujaly a které jsem začala sledovat. Vydržela jsem nakonec jen u čtyř z nich, a v jednu chvíli jsem uvažovala, že vzdám kromě Tokyo Ravens právě i Non Non Bijori, které mi zpočátku připadalo dost ploché a nezáživné. Nakonec jsem si to však rozmyslela a nyní toho nelituji, jelikož jsem si s tímto dvanáctidílným anime užila ve finále velmi slušné množství zábavy. Zrovna jsem totiž bojovala tvrdé bitvy na zkouškovém poli a z mého tehdejšího seznamu rozkoukaných anime bylo Non Non Bijori tím nejjednodušším a nejoddechovějším kouskem - přesně to, co jsem v tu dobu nejvíc potřebovala, abych se ze všech těch šógunů a daimjóů nezbláznila.

Rozen Maiden 2013

5. listopadu 2013 v 9:32 | Annika~
O anime s bojujícími panenkami už jsem zde jednou psala. Toto je jeho třetí řada, která se od prvních dvou výrazně liší hned dvěmi věcmi. První: hlavní hrdina Džun už zde nevystupuje jako malý chlapec, ale jako vysokoškolák. Druhá: anime má úplně jinou grafiku, než obě předchozí série. A myslím, že to rozhodně není na škodu.
Na Rozen Maiden jsem se z letní sezóny těšila úplně nejvíce, více než na hrůzoblaf Kimi no Iru Mači. Obě předchozí série se mi velice líbily a byla jsem zvědavá na tajemnou panenku Kirakišó, která se zde konečně měla objevit v plné síle.

Kimi no Iru Mači

22. října 2013 v 14:52 | Annika~
Z letní anime sezóny jsem se rozhodla sledovat dva kousky, jedním z nichž je právě toto dílko, Kimi no Iru Mači. Má očekávání byla poměrně vysoká, protože OAV z roku 2012 se mi moc líbilo - dala jsem mu na stránce Anime-Planet krásné čtyři hvězdy.
O to trpčí pak byla pak má deziluze. Na rovinu říkám, že toto anime hodnotím jako... odpad je moc silné slovo, řekněme - jako těžce nepovedenou záležitost. S každým dalším dílem jsem uvažovala, že se na to vykašlu, ale má zvědavost, jak se tato bad romance bude dále rozvíjet, nakonec zvítězila, a já se tím připravila o 12 x 25 minut ze svého křehkého pomíjivého života.

+ malá technická poznámka: Doteď jsem byla vnitřně rozpolcená v otázce, zda používat v japonských slovech a jménech anglickou či českou transkripci (např. Yuuichi X Júiči). Ode dneška budu používat českou. V blízké době ve všech starých článcích anglickou transkripci opravím, aby to nikoho nepletlo.
+ edit po vydání: pokud někde zapomenu něco přepsat do české transkripce, křičte! Například se mi v tomto článku omylem povedlo vše krásně přepsat, jen název jsem nechala "anglický" :-D

Kuroko no Basuke

2. října 2013 v 9:13 | Annika~
Sice to není úplně dávno, co mi padlo do oka toto anime, ale jelikož teď na podzim začíná vycházet jeho druhá série, rozhodla jsem se mu dát přednost před ostatními seriály, které na mě čekají již několik let, abych se pak na ni mohla rovnou dívat. Nijak příliš vysoké očekávání jsem neměla - přeci jen, ve sportovních anime se pořád dokola řeší jen onen sport, až z toho divák začíná být poněkud zblblý. Zde se jedná o basketbal. Pravděpodobně si říkáte, jak je možné, že Královnu Bílých růží zaujal zrovna basket, ale ono to vlastně není tak divné. Na gymplu mě tenhle sport vždycky velice bavil a byla jsem opravdu obstojný střelec, ale skoro nikdy jsme jej nehráli, protože se u toho pokaždé někdo zranil. Já naštěstí nikdy.
 
 

Reklama


Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet