Záplava jarních kytek

23. června 2014 v 18:21 | Annika~ |  Obrazárna
Během letního semestru jsem měla vcelku slušné množství volného času a v současnu, kdy mám již týden prázdniny, vládnu dokonce množstvím neomezeným, ale přesto nestíhám. Měla bych se asi stydět, že místo blogu se raději věnuji přitroublým počítačovým hrám, sledování fotbalu (ano vážení, takhle hluboko jsem klesla) a četbě leckdy diskutabilní kvality... ale přiznávám, že se nestydím ani maličko. Tento blog se stejně již zvolna připravuje k spánku - možná si vnímavější ze čtenářů všimli řvavě červené zprávy v menu. O tom ale až 15. července.
Následující obrázky jsem nacvakala na svém digitálním foťáčku během jara od března až po duben. A že se mi to nechce rozkouskovávat do více článků, mohu vám rovnou říci: uvařte si čaj a připravte talířek se sušenkami, dnes to totiž bude delší.


30.3. Krásná slunná neděle
Toho dne jsem se do botanické zahrady vypravila nikoliv sama, ale se sestrou, která tam šla fotit květiny do herbáře. Fotoaparát jsme si tedy střídavě půjčovaly každá pro své potřeby.


Následující zvonečkovou rostlinu jsem si strašně zamilovala. Jelikož jsem ale pořádný truhlík, nepodívala jsem se na cedulku, jak se jmenuje. Netušíte někdo?


Pak přiběhla jedna ze sasanek, za ruku ji vedl lesní vánek...


O orsejích však bohužel - a nebo naštěstí? - žádnou písničku neznám.


O třešních jich ale znám naopak hromady.


Myslím, že před dvěma lety jsem zde na blogu vyvěsila téměř identickou fotku. Mám ráda štětičky mladého modřínového jehličí.
Jinak, toto je první a poslední obrázek tohoto článku, který se netýká květů.


Japonská zahrada je v jarním čase pokaždé tak půvabná, že bych si tam nejraději roztáhla na trávník deku a celý den se kochala jejími jemnými barvičkami. Škoda jen, že to na obrázcích tak nevyniká...


Slunce, bílé květy a modré nebe. V poslední době má velmi oblíbená kombinace.Z tohoto stromu na mě na krátký okamžik dýchla zima...


... než jsem došla k vinicím, kde na mě čekaly toho dne poslední květy viděné zblízka.


Přes ulici za vinicemi se totiž na mě zdaleka usmívaly růžové stromy ze zahrad kolem zámečku v Troji. Vzpomněla jsem si na loňský rok, kdy jsem se za nimi vypravila, ale naneštěstí zrovna v době, kdy byl park uzavřený. Byla jsem odhodlaná je letos vidět, ale toho dne už jsem byla utahaná a navíc nechtěla obtěžovat sestru, proto jsem návštěvu zámecké zahrady odložila na budoucno.7.4. Krásné slunné pondělí
Onoho dne jsem šla do botanické sama, a to hlavně kvůli magnoliím. Nefotila jsem však jen je. Jestliže 30. března byla japonská zahrada půvabná, 7. dubna byla přímo nadpozemská. Botanická jako celek bláznivě rozkvétala.


Lavička, kterou rituálně fotím na všech procházkách botanickou, byla skrytá pod příkrovem zeleně. Jen při kraji cesty se to červenalo vlčím mákem a jinými červenými květy.
A tady ji máme!


Listy javorů dlaňolistých jsou plamenné nejen na podzim, ale i na jaře.


Hádejte, co se chytalo vykvést z těchto zárodků květů?Nyní se blížíme opět k vinicím.


A následující obraz je důkazem toho, jak neschopný lovec květů jsem. Zase jsem to prošvihla! V roce 2015 to ale nedopustím!20.4. Horká slunná neděle
Čas magnolií již skončil, avšak započal čas vistárií - což byl důvod této procházky botanickou zahradou. Mimochodem, to podlouhlé fialové poupátko, u nějž jsem se ptala, kdo uhodne, co to je, je právě rozkvétající vistárie.
Přišla jsem akorát včas. Kvetly krásně. Akorát já je neumím vyfotit, aby to vypadalo hezky.Vykvetly i zákuly. A já si při pohledu na jejich žluté květy jako obvykle vzpomněla na paní Sei Šónagon.


I rododendrony hrály všemi barvami. Já vám však ukáži jen ty růžové.


Ba i jabloň hezky kvetla.
Tím nejkrásnějším překvapením však pro mě byla...


... rozkvetlá slivoň.
Když jsem došla na vinice, tentokrát mě okouzlil pohled na rozkvétající jabloně v parku kolem zámku v Troji. Že jsem už ale byla unavená, výpravu za nimi jsem odložila do budoucna.


Hádáte správně. Nakonec jsem tam nešla, neb jsem na to dočista zapomněla.

Annika~
 


Komentáře

1 chloe. chloe. | Web | 23. června 2014 v 20:57 | Reagovat

Nádherné fotografie! :) .. Strašně se mi líbí ta čtvrtá odspodu. :)

2 Marillee Marillee | E-mail | Web | 23. června 2014 v 21:07 | Reagovat

NIKDY jsem neviděla rozvketlou slivoň! Chci a chci a chci! Nádhera!

3 Maurice Maurice | Web | 25. června 2014 v 12:18 | Reagovat

Ten ružový strom je dokonalý!

4 V. V. | E-mail | Web | 25. června 2014 v 13:45 | Reagovat

Krásné barevné květinové fotografické úlovky! :) Dodaly dnešnímu zachmuřenému dni barevnost a vykouzlila jsi mi jimi úsměv. :) Prozářily šedavou nudu dneška. :)

A co se týče té změny, jsem zvědavá. A obdivuji tě, žes vydržela na tomto blogu skoro tři roky, splnila několik výzev a zapsala se do srdce mnoha blogerů. :)

5 DorkaJ. DorkaJ. | E-mail | Web | 27. června 2014 v 18:47 | Reagovat

Tie miesta a celkovo fotky sú tak magické. Priznám sa z japonskej kultúry som nebývala nikdy nejak extra paf. Teda až na božské katany a manga postavičky, ktoré ma kedysi bavilo kresliť. No toto je niečo úplne iného rozmeru. Rada by som takú záhradu raz videla aj na vlastné oči a tá vôňa kvetov.  Z tých obrázkov sála taký mier, že v spojení s klavírnou piesňou: https://www.youtube.com/watch?v=3dM2qCCg6GE
to je jedna báseň....poetizmus.......už viem ako si od teraz budem predstavovať poéziu. Ako rozkvitnutú záhradu v Troji.
Nuž čo. Raz aj keď len stopom sa do Prahy budem musieť dostaviť!
Btw, prvá fotka z časti z dňa 7.4. je podľa mňa asi najkrajšia. Ale v podstate  všetky sú fakt krásne, najmä tie detaily. (A to nehovorím kvôli mojej úchylke pre detaily kvetov. Ani náhodou)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet