Nodame Cantabile: Paris

12. května 2014 v 15:00 | Annika~ |  Anime
Na druhou sérii anime o nadané, ale velmi praštěné klavíristce a stejně tak nadaném, ale naopak poněkud suchém dirigentovi, jsem se velice těšila. První série, zvaná prostě Nodame Cantabile, mě totiž velmi oslovila. Nicméně na druhou, pařížskou sérii jsem si našla čas až téměř po dvou letech.
Podobně jako v sérii Code Geass mě nesmírně potěšilo, že pokračování příběhu je velmi důstojné a nijak horší než prequel. V tomto případě si nemyslím, že by druhá série byla lepší než první, ale připadá mi velice pěkná a navnadila mě na třetí pokračování, Nodame Cantabile: Finale.


Povídání o předchozím díle je možno najít zde. Je to však již článek staršího data a podle toho to i tak trochu vypadá.

Poté, co v minulé sérii Čiaki překonal fóbii z létání a plavení se po moři, může konečně opustit Japonsko a vyrazit do Evropy, kolébky a centra vážné hudby, aby zde své dirigování dovedl ještě na vyšší úroveň. Jako svou destinaci si vybírá Paříž. Excentrickou Nodame bere s sebou.
V Paříži se disharmonická dvojice usadí ve studentské ubytovně, která patří Čiakiho matce. Oba dva zde poznávají nové tváře ze všech koutů světa. Nodame je úspěšně přijata na konzervatoř a dále se soustředí na hru na klavír, zatímco Čiaki rozjíždí dirigentskou kariéru, která jej nutí hodně cestovat a na Nodame téměř nemá čas.
...a my diváci sledujeme, co vše se z toho ještě vyvine.


(Obrázek z openingu. Zdroj: randomc.net)

Mé první dojmy byly nesmírně pozitivní - snad i proto, že mám ráda Paříž. Prostředí mi tím pádem přišlo velmi atraktivní. Snad jen jediná věc mě zpočátku rušila, a to opening. Krásně vyvedený graficky, ale píseň mi přišla otřesná. Když jsem si pak ale poslechla ending, okamžitě jsem svá měřítka přehodnotila, neb ten byl ještě tisíckrát horší. Seijú mluvící hlavní hrdiny, Kawasumi Ajako a Seki Tomokazu, mi připadali naprosto skvělí.
Vyskytuje se zde spousta nových postav, z nichž většina mi přišla sympatická. Obzvláště jsem si oblíbila Franka, Táňu a Yunlonga - spolubydlící Nodame a Čiakiho - a roztomilého kudrnatého houslistu Rolanda. Krom nich se však příběhem na kratší i na delší chvíle míhají i milí staří známí jako chlípný dirigent Stresemann nebo hobojista Kuroki.

Tohle anime mě opravdu bavilo. Nebo přesněji, nejlépe jsem se bavila ve chvílích, kdy Čiaki nebo Nodame něco podnikali společně se spolubydlícími na ubytovně a když Čiaki vstoupil do orchestru. Ohledně vývoje vztahu hlavních dvou hrdinů jsem čekala něco trošku jiného, nebo spíš, že se to celé pohne trošku dál, jejich vztah i jejich charaktery - ale jsem poměrně spokojená.
A co se mi hlavně líbí, je všechno kolem grafiky a kresby. Nodame Cantabile není vzhledově kýčovité jako třeba Kin'iro no Corda z letošní jarní sezóny. Ohledně soundtracku - hlavní část tvořila rozličná vážná hudba, čili si nemohu stěžovat.

Myslím, že Nodame Cantabile celkově patří mezi nejpovedenější hudební, komediální a romantická anime. Humor je příjemný, hudba kvalitní a hlavní pár tvoří výrazné osoby a jejich vztah je rozhodně zajimavý. Druhá série svou kvalitou oproti první nezaostává. Těším se na finále :-)

CELKOVÉ HODNOCENÍ: ♦♦♦♦+


Annika~
 


Komentáře

1 agrenej agrenej | E-mail | Web | 12. května 2014 v 18:36 | Reagovat

Nedávno jsem uvažoval nad tím, že se poohlédnu po místě, kde bych se mohl kouknout na Nodame Cantabile a ty mi tu uděláš takovou reklamu na Paris. :-D :-D Asi se budu své hledání muset jinak upřesnit. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet