Dvouleté bílé růže

15. října 2013 v 22:04 | Annika~ |  Kancelář vladařky
Je stěží uvěřitelné, že od položení základního kamene mé říše uplynulo již tolik dní, tolik týdnů, tolik měsíců - celé krásné dva roky! Oproti jiným pamětníkům z Autorského klubu i mimo něj je Království Bílých Růží sice stále ještě blogové mláďátko, ale pro mě je to rekord - je to můj první "vážně" myšlený blog a zatím jsem u něj stále vydržela. A myslím si, že nějakou dobu ještě i vydržím, nepřekazí-li mi to nějaká nepříjemnost.
Stručnou historii vzniku tohoto blogu už jsem popisovala v loňském článku, kde jsem slavila první narozeniny. V tomtéž článku také píši na závěr tyto věty: A tak tedy: doufám, že mi tohle královstvíčko vydrží ještě déle. Že za rok bude moci oslavovat druhé narozeniny a já budu mít právo si říkat, jaký prokrok jsem zase ve svém blogovém životě udělala :-)
Myslím, že jsem své přání splnila na jedničku. Protože zaprvé: jsem tady a šťastně slavím druhé narozeniny, zadruhé: v životě blogu nastalo mnoho velkých změn. A právě všem těm změnám a pokroku se budu v tomto článku věnovat.


Vezmu to od okamžiku, kdy jsem napsala onen loňský článek. Asi měsíc poté Šeříková víla pořádala pastelkový sraz v OC Harfa. Zde jsem se poprvé potkala s některými blogovými tvářemi, což si myslím že můj blog velice ovlivnilo. Je úplně jiné číst pod článkem komentář od "nějakého blogera" a "blogera, u nějž vím, že to je taková a maková slečna". A to ani zdaleka nebyl můj poslední blogový sraz, s některými blogerkami jsem se dokonce sešla osobně mezi čtyřma očima mimo nějaké velké setkání. A nesmím zapomenout ani na prázdninové dopisy! Tímto děkuji hlavně Kariol, Luné a Mnišce, které mi tento rok zpříjemňovaly nejen v blogovém, ale i v reálném životě! :-)

Čas plynul a přišel leden. V té době se mi dostalo velké pocty - byla jsem přijata do Klubu snílků. Od té doby jsem se zde zapojila v rubrice Principia se svými školáckými haiku a v Inventoru, kam jsem poslala drhanou čelenku, a stále pozoruji témata týdne a iluze, a vyhlížím, kdy se objeví něco, co řádně nakopne mou obrazotvornost.
Také jsem se zúčastnila letního snílkovského srazu, kde jsem sice spíše seděla jako panenka v koutě, ale i přesto si jej vlastně opravdu užila a vytvořila si ke klubu ještě o trošku pevnější vztah.

Netrvalo úplně dlouho a přišlo jaro. Prvního dubna, na apríla, se zde objevil nový design od Dincie pojmenovaný jako Jaspisové jezero. Když jej Dincie vyvěsila jako volný layout, téměř okamžitě jsem se rozhodla, že musí být můj. Oblíbila jsem si jej na první pohled. A zatím mu i nadále hodlám být věrná, jelikož mi akorát vyhovuje.

Pamatujete si někdo ještě na starý vzhled? :-)


Od 1. dubna do 3. května až tolik času neuběhlo, ale během něj jsem tehdy ještě ani netušila, že se dostanu do vytouženého a nedosažitelného Autorského klubu! Sice jsem byla přijata "na druhý pokus" a ještě k tomu neplánovaně (původně jsem Standovi psala čistě jen proto, abych zjistila své důvody nepřijetí, abych na sobě mohla pracovat) - ale v přijímacím článku se mi anketa docela vydařila - aktuálně tam mám 44 jedniček a 10 pětek, což považuji za opravdový úspěch.
Snad i já aspoň malinko těším v klubu ostatní, pokud si někdo všiml mé existence - vím, že teď poslední dobou dost spamuji titulku. Ale já se polepším, jen co doženu restíky ze září :-)

Poté, co jsem začala strašit v klubu, jsem se asi dvakrát zapojila do Focení na TT a Uhodněte blogera. Také jsem se celkem šestkrát objevila v tom vééélikém boxu na titulní stránce. Nikdy bych nevěřila, že se tam dostanu jen s jediným článkem!Ještě nemáte mého vychloubání plné zuby? Nebojte, už je skoro konec ;-)

Přišlo léto, konkrétně srpen, a já byla zapojena hned do dvou projektů! Na Blogosvětě mé královstvíčko představila Kariol v rubrice Navštivte blog. Tímto moc děkuji za pěkné, možná až příliš pěkné představení! :-)
Asi o dva týdny později blogerka Saiya vyvěsila zde u sebe na blogu rozhovor s mou maličkostí v rámci projektu Tajemství duší blogerek a blogerů. Velice si vážím, že jsem byla do tohoto projektu vybrána!

A na závěr: s úderem podzimu jsem vyhrála dvě soutěže. Dějepisné hádání u Mnišky (ale jen těsně!) a čajové tvoření u Kariol (ale se štěstím v loterii) :-)


Abych jenom nevyprávěla o tom, jak jsem děsně úžasná, podívejme se teď na život blogu v číslech:

♦ Od loňského výročí přibylo na blogu 153 článků.
♦ Nejméně jsem psala v květnu, což je naprosto logické, protože jsem měla svaťák a maturitu za dveřmi. Napsala jsem za měsíc 10 článků.
♦ Nejvíce jsem chrlila naopak minulý měsíc, čili v září. No jo, holt jsem doháněla resty ještě ze srpna :-D Publikovala jsem 18 článků.
♦ Návštěvnost bohužel zúčtovat nemohu, protože jsem ji začala měřit až na jaře. Aktuálně však podle počítadla od té doby blog zaznamenal zhruba 6 400 návštěv.
♦ Ve Studovně přibylo 11 anime a 13 knížek. Uff, pořád ještě víc čtu, než čučím do obrazovky! :-D
♦ V Laboratoři jsem ve zkumavkách ukuchtila 19 básní! Plus Červánkový čaj, který jsem nepublikovala, ale visí u Kariol, a ještě nějaké další skvosty, které mám jen v deníčku, případně zde byly, ale už jsem je smazala v návalu sebekritičnosti.
♦ Do depkařské rubriky Hřbitov nepřibyl ani jediný článek! To znamená, že po celou tu dobu jsem musela mít mimořádně dobrou náladu :-) Stejně tak nepřibyl ani jeden článek do rubriky Věž. Na témata týdne holt už poslední dobou poněkud kašlám...


Nu, myslím, že toho egoismu už bylo dost :-D Tohle už nikoho nemůže bavit číst.

Vřele doufám, že příští rok, až padnou podzimní mlhy a vzduchem se začne šířit vůně tlejícího listí, opět tohoto dne zasednu a zamyslím se nad dalším, už třetím uplynulým rokem. Kéž to tak bude! A kéž udělám do té doby ještě větší pokrok! Protože pořád mě jako blogera čeká ještě pěkně daleká cesta...


Annika~
 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 15. října 2013 v 22:38 | Reagovat

Gratuluji ke krásnému výročí! Sledovala jsem tě i na minulém blogu (teda jestli jsi to byla ty, byl to básnický blog?). Povedly se ti krásné věci, setkání se spřízněnými dušemi naživo (myslím, že jste si padly do oka, jak se říká, jste jedné krve), z tvých článků čiší optimismus, chuť psát, chuť fotit, zkrátka, chuť tvořit.
Tvůj minulý layout se mi líbil, byl takový tvůj, ale tenhle, tenhle je opravdu pohádkový a doufám, že tu dlouho zůstane. Nevím proč, ale mám pocit, že ti sluší.
Přeju tobě i tvému blogu další úspěchy, oblibu a návštěvnost, věrné čtenáře, pěkné články a krásné fotky.

2 Annika Annika | Web | 16. října 2013 v 9:04 | Reagovat

[1]: nevím o jakém blogu přesně přesně mluvíš, ale jisté je, že já to být nemohla. toto je můj první blog, který mi vydržel déle, než tři dny :-)

a moc děkuji!! :-)

3 Kariol Kariol | Web | 16. října 2013 v 15:49 | Reagovat

Dva roky. :) Tolik by zítra bylo i Ebolin... :) A já ti gratuluji, protože je to krásné číslo a doufám, že se tvé Království dožije ještě příštích, přespříštích a přes přespříštích narozenin a víc. :) Je jasné, že někdy (třeba o prázdninách) bude článků víc, někdy (v období zkoušek) může přibýt méně příspěvků. Já je budu číst ráda vždycky. :)
Také byl pro mě tenhle rok osudový v tom, že jsem se setkala s tebou, Mniškou a Luné a Monicou Otmili, čehož si moc vážím už jen díky tomu krásnému pocitu, že vím, kdo články píše. :)
Dinciin layout mi k tvému královstvíčku prostě sedí. Nevím proč, ale neměnila bych ho. Ta oranžová se tu hezky vyjímá a působí při čtení článků strašně příjemně. :) Na zelený vzhled a rubriky pod záhlavím si pamatuji, jinak jsem si to moc nevybavovala. :)
Že ses dostala do Autorského klubu a Klubu snílků, gratuluji. Taktéž k vyhraným soutěžím. U Mnišky jsi byla jasným vítězem, v mé čajovníkové soutěži jsi měla hodně velké soupeře Fialku (nevím proč, ale k té jemné bytůstce, co píše ty krásné články na svůj blog, mi to sedí daleko víc :D) a Maglaiz. Nerozhodoval jen los, ale zkrátka jsem nevěděla, co dělat. Bylo to příliš těžké a zodpovědné rozhodování. :)
(Mimochodem, knížka už vyčkává u mě ve skříni, jen musím sehnat ten čajík. Nechápu, proč zelený s mátou nikde nemají. Objevila jsem bylinkový s příchutí máty, ale jinak nemůžu nic sehnat. Nenapsala bys mi, prosím, nějaký jiný čaj? :))
Žes byla šestkrát na titulce, to je také obdivuhodné. Některé články jsem tam objevila, jiné se mi povedlo přehlédnout. Ať tak či tak, gratuluji! :)

Všechno nejlepší Bílým růžím! http://2i.cz/1d5d1c36e5 :)

4 Annika Annika | Web | 16. října 2013 v 17:50 | Reagovat

[3]: také jsem si vzpomněla na Ebolin. pamatuji si, že když jsi na blogu Cielin psala svůj výroční článek, komentovala jsem ti tam, že jsme téměř blogová dvojčátka :-)
bylinkový s mátou zní fajn... :-) a jestli mám tedy napsat nějaký jiný, tak věz: stačí mi obyčejný zelený bez jakýchkoliv příměsí :-) někdy je čistá chuť mnohem lepší, než s příchutěmi.

a moc moc děkuji za milý komentář, gratulaci a bělorůžové přáníčko!! :-)

5 Taure Taure | Web | 16. října 2013 v 20:43 | Reagovat

Jéé,gratuluju! :-)

Jinak jsem Ti poslala asi 2 maily,tak se mrkni,ať dořešíme to,co spolu kujem O:) :-D

6 Kariol Kariol | Web | 17. října 2013 v 22:03 | Reagovat

[4]: Dobrá :) Tak čistě zelený, ten jsem také viděla. :) Ano, byly bychom dvojčátka :)

7 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 28. října 2013 v 8:53 | Reagovat

Jsem moc ráda že jsem, ještĕ jako blogerka Saiya, se Tĕ smĕla zeptat na tolik vĕcí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet