Strakatá dřevěná sada

5. dubna 2013 v 19:40 | Annika~ |  Klenotnice
Někdy před rokem na jaře jsem si koupila takové jasné, růžovo-zeleno-oranžové šaty, a rovnou jsem si k nim i vyrobila korálkovou sadu. V posledních dnech jsem ji hodně nosila a napadlo mě vyrobit si ještě jednu podobnou, ale v jiných barvičkách. Navštívila jsem tedy korálkárnu a ještě toho dne se pustila do práce.
Tentokrát mi ale přišlo na mysl, že náramků už mám opravdu hodně, tak bych měla zase jednou zkusit něco nového. A tak tedy jsem se rozhodla tentokrát místo náramků vytvořit náušnice. Nakonec mi ale stejně nějaké korálky zbyly, a tak mi vyšly ještě na dva náramky.
Když se to takhle napíše, zní to jednoduše. Ale jako vždy, mělo to hned několik háčků...


Prvním z nich byla otázka náušnic. Někteří lidé si toho na mně již všimli, někteří ještě ne, a někteří možná nikdy nevšimnou. Já totiž nemám dírky v uších. Tak, a je to venku :-D
Ale když jsem v nedávné době dostala krásné bělorůžové náušničky od Kariol, řekla jsem si, že mě tenhle drobný problém přece nemůže zastavit od jejich nošení. Uši jsem si tenkrát po otevření obálky píchnout nenechala, ale koupila jsem si v korálkárně klipsy, a náušnicové háčky do nich vpletla tak, abych je nepoškodila, ale aby zároveň dobře držely pohromadě s klipsami. Díky tomu mohu tyto náušnice nosit i když mé uši zůstaly neporušené. Doufám, že jsem tě tímto, Kariol, nepolekala, a že si neříkáš, žes mi poslala něco nevhodného - naopak, jsem ti nesmírně vděčná - díky tomu jsem zase vyzkoušela něco nového! :-)
Zjistila jsem totiž, že klipsy z našeho korálkářství jsou pohodlné. Skoro jsem je v uších necítila - vůbec mě netlačily. Ani po dnešním mnohahodinovém nošení. A tak jsem se rozhodla, že si začnu nějaké vyrábět. Přeci jen - jak jsem si zapsala do svého školního čmáracího bloku během hodiny španělštiny - bez náušnic se cítím více jako víla, ale s nimi zase více jako dáma. A cítit se jako dáma je někdy více zapotřebí, než se cítit jako víla - obzvláště ve školním prostředí.


Včera v korálkárně jsem si tedy koupila dva páry klips. Jedny mám zatím schované pro pozdější dobu, druhé už jsem vypotřebovala. Připevnila jsem k nim zvonečkovité rámečky a k nim přivázala a přigumičkovala dřevěné korálky. Rozhodla jsem se pro tmavě modrou, fialovou a hnědooranžovou barvu.
Nutno přiznat, že výroba náušnic je opravdu zatím to nejtěžší, co jsem v korálkaření zakusila. Zabraly mi poměrně dost času. Té, kterou nosím na levém uchu navíc říkám "mrazivá", protože když jsem ji motala, maminka se zrovna v témž pokoji dívala na dokument o studené válce, kde hrála ponurá hudba a občas jsem zaslechla pamětníky vypravovat takové věci, že mě z toho opravdu mrazilo v zádech, ať už to byla havárie špionážního letounu nebo omylné ostřelování obyčejného dopravního letadla, které se trochu vychýlilo z kurzu.
Ve večerních hodinách jsem pak ještě stihla navléknout náhrdelník. Oproti náušnicím to bylo nějaké až moc jednoduché :-D Pak jsem chtěla navázat ještě dva náramky - ale ouha. Došla mi gumička. Vyšla akorát tak na jeden. Takže druhý udělám někdy v budoucnu, až budu mít čas si jít koupit novou :-D

(Tak takhle to dopadlo. Náhrdelník, párek náušnic, jeden náramek hotový a jeden zatím ještě v pytlíčku :-)

Je pravda, že jsem použila na náušnice stříbrné komponenty a na náhrdelník měděné, což se k sobě moc nehodí, ale měděné záponky mám raději než "stříbrné" a klipsy měli jen ve stříbrné a zlaté, tak to halt dopadlo takhle :-)

A pokud by se náhodou našel nějaký odvážlivec, kterého by zajímalo, jak tato sada vypadá na tvůrkyni v praxi, tak jsem před dnešním odchodem do školy vyfotila mou maličkost osobně. Mého obličeje si prosím moc detailně nevšímejte :-D Tohle není soutěž krásy, tady jde čistě o to, jak to vypadá na člověku.


Nemohu se dočkat, až zase bude dost času na návštěvu korálkářství. Moc se těším na další náušnice do sbírky. Klipsy už koupené mám, materiál taky, nápad na zpracování by se taky nějaký našel; chybí mi jen drátky a gumička...


Annika~
 


Komentáře

1 Kariol Kariol | Web | 6. dubna 2013 v 11:20 | Reagovat

Ty jsi vážně kreativní, obdivuji tvou energii, kterou do korálkování dáváš :)
Když jsem si přečetla, že nemáš dírky, už jsem se ti chtěla omlouvat, že jsem neposlala něco jiného - inu, vyřešila jsi to dobře :) Ty klipsy ti očividně sednou a jak se na to tak koukám, ani bych nepoznala, že dírky nemáš :)

2 Luné Luné | Web | 7. dubna 2013 v 12:22 | Reagovat

Korálková princezno.. přála bych si mít své nápady tolik barevné, jako je duha těch tvých. Kouzelná sada :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet