Modrý náramek s červenými krystalky

6. března 2013 v 13:16 | Annika~ |  Klenotnice
Jsem bytost opravdu nepoučitelná :-) Už dlouho jsem u nějaké činnosti nevydržela tak dlouho, jako u náramkování. Baví mě to. A hlavně - tato činnost se dá provozovat všude, v MHD, ve škole, v posteli během nemoci, což třeba u korálkování nejde - u toho je třeba stůl, prostor a žádné drkání. Moc se těším, až se uzdravím a jaro propukne naplno. Budu chodit do nedalekého lesíka/parčíku na procházky, a pokaždé si sednu na chvíli na svou oblíbenou lavičku nedaleko starého památného stromu, budu poslouchat klepání strakapoudů (už bych málem napsala tlachapoudů - neměla jsem se před chvílí dívat na tu Alenku v Říši divů) a vesele si motat :-)
V neděli jsem dokončila v názvu zmíněný náramek. Možná ten jeho název zní trochu ujetě, ale mě nic jiného nenapadlo.


Vzor jsem opět nastudovala ze stránky naramkypratelstvi.cz. Dlouho jsem vybírala z mnoha, až jsem se rozhodla právě pro tenhle. Moc se mi líbilo jak na té stránce vypadal. Hrozně dlouho jsem ale vybírala barvy. Dokonce jsem si kvůli tomu i čmárala schéma v programu Malování. Nakonec jsem zvolila do středu jasně červenou, na okraje černou, a jako výplň postranních "obdélníčků" dva odstíny modré.
Po chvíli zmateného motání (nešlo mi to a sekala jsem jednu chybu za druhou) jsem si říkala, jestli jsem ty barvy zvolila dobře. Nějak jsem nebyla spokojená. Ta černá mi tam vadila. Ale už bylo pozdě. Po chvíli motání jsem si ale přivykla a nakonec se mi tam i začala líbit. Skoro mi to připomíná vitrážová okna :-D

(Na tomhle obrázku je i patrná jedna chybka. U čtvrté dolní černé čáry zprava je vidět hrbolek. To se mi zauzlovala bavlnka a nešla rozvázat ani špendlíkem :-D )

Právě z toho důvodu, že jsem ze začátku motala s drobnou nechutí (a také kvůli tomu uzlu) jsem se rozhodla, že si náramek ponechám pro sebe. Vytvořila jsem si k němu takový zvláštní vztah. Je láska příliš velké slovo?


Zatím jsem jej ještě na sobě neměla. Od té doby jsem totiž nevystrčila čumák z domu aniž bych nebyla nemocná, a když jsem nemocná, tak žádné doplňky nenosím, jen šátek okolo krku, protože na nějaké parádění nemám chuť. A nač nosit jiné ozdoby, když jedna z mých hlavních a neoddělitelných, můj hlas, je v nepořádku? Cítila bych se jako bohatě zdobená truhlička - ale prázdná.
Ale čas tohohle náramku přijde. Jakmile přestanu chroptět jako ježibaba, spolu s ostatními okamžitě někam vyrazíme :-)

♦♦♦

A hádáte správně, už mám načatý další. Zatím nejobtížnější, co jsem kdy dělala. Šestnáctibavlnkový. Samej zpětnej uzlík, je to k zbláznění! A ten si také nechám pro sebe. Na léto se mi bude hodit krásně :-)
A ten zelenomodrý mástrpís z minula opravdu nakonec někomu věnuji. Jsem definitivně rozhodnutá.


Užívejte si slunečných dnů a ptačího zpívání alespoň vy, když já ještě nemohu! Užívejte si jich pořádně, i za mě! :-)
Annika~
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet