Co přinesly nedávné dny

23. března 2013 v 7:22 | Annika~ |  Zahrada
Možná je to tím, že už mi chybí jaro a čekání na něj mě přeplňuje energií. Nebo třeba také tím, že ve škole poslední dobou vůbec o tělocviku necvičím, jelikož děláme zumbu, kterou nesnáším, a tak si energii vybíjím jinde. Každopádně jisté je, že mě nedávno přepadl jistý neduh zvaný TVH - tvořící a vylepšovací horečka. Ač neoplývám nijak vyjímečným množstvím kreativity, najednou se prostě objevila a dělá mi společnost.
To nejhorší však na tom je, že se mě ta potvůrka zuby nehty drží a já už zvolna nevím, co s ní a kam ji nasměrovat. Do psaní básniček to nejde, protože na to je zapotřebí nějaká emoce, kterých se mi teď mnoho nedostává a když už, tak jsou pro básnění nevhodné nebo příliš slabé. A tak teď raději než na vrtkavé pocity spoléhám na nůžky, papír a lepidlo.


Vše začalo o víkendu, kdy jsem ležela na posteli, zírala na šedou řadu vestavěných skříní a přepadl mě pocit prázdnoty. Vzpomněla jsem si mé neslavné snahy polepit je plakáty. Ty skříně mají tak hloupý povrch, že na nich lepící páska vůbec nedrží. A pak mě napadlo, že by možná fungovalo něco jiného. Zabrousila jsem do tvořivé skříňky v obýváku a co nevidím! Taková ta lepící guma, co vypadá jako žvýkačka. Plné balení! Hned jsem ji šla ozkoušet. Připlácla jsem na skříň letáček, který jsem našla na stole. Krásně držel. A hned mi bylo jasné, že ta lepící hmota, která zaprvé dokáže na skříni udržet papír a zadruhé jde v pohodě seškrábnout, se stala mým vysvobozením.
Ještě toho dne jsem vytáhla své knihy s origami návody a hned měla jasno, že to, čím polepím svoji skříň, budou kytičkové ornamenty. Když jsem pak vylovila svoji malou sbírku origami papíru, zjistila jsem, že tam mám jeden druh dvakrát, tak jsem jedno balení rozbalila a dala se do díla.

Chvilku jsem skládala, až mi z doteků papíru vyschly prsty, pak lepila, při čemž jsem se zase naopak parádně upatlala, a nakonec jsem přemýšlela, jak vše rozmístit, trhala onu geniální "žvejkačku" a připlácávala kvítka do neurčitého patvaru na dveře. Když jsem pak nabídla sestře, že jí skříň také ozdobím, kupodivu souhlasila, a tak se brzy ze sestřina šatníku stal malý oceán...

Hned se mi teď na naše šatníky trochu lépe dívá. Sice si někdy říkám, že jsem možná měla ryby a vlnky uspořádat malinko jinak, ale jsem spokojená a sestra taky. Hned je mi v pokojíčku veseleji :-)

♦♦♦

Tímhle to pro mě ovšem ani z daleka nekončilo. Myslela jsem, že toto tvůrčí vybití bude dostatečné, ale ono mě naopak nakoplo k dalším činnostem. Snad ještě ten den mi tatínek oznámil, že došly vatičky na čištění uší a jestli se mi k něčemu bude hodit krabička od nich. Mileráda jsem ji nechala. A rovnou jsem dostala ještě jednu, která se kdesi zapomenutá válela. Hned mi bylo jasné co s nimi.
Své bavlnky na náramkování jsem do té doby skladovala v krabici od bonbónů Lindor. Ta krabička od vatiček byla na bavlnky ideální. A tak jsem neváhala a v pondělí se pustila do díla v rámci odpočinku po namáhavém studování na zkoušení.

Tentokrát jsem nezdobila origami skládankami, ale obrázky, které jsem si vytiskla. U první krabičky mi bylo jasné, že si na ni musím dát nějaký motiv od Anne Stokes. Nakonec jsem vybrala ten kříž s dráčkem nahoře u začátku článku. Dlouho jsem však přemýšlela, co použít u druhé krabičky. Po dlouhém zvažování jsem se pak rozhodla pro jeden můj oblébený obrázek bílých růžiček. A byla to správná volba.
Nejprve jsem víko krabice polepila barevným papírem a pak na něj přilepila vytištěný obrázek. Vše jsem pak ještě opatrně pojistila izolepou, se kterou jsem měla asi nejvíc práce, protože rohy krabičky jsou oblé. Dopadlo to však docela dobře. Také jsem jí rovnou zalepila z vnějšku i zevnitř malé otvory na dně.


Barvičky na fotce nevyšly úplně nejlépe - růžičky mají světle zelené pozadí a dráček světle žluté. Ale to nevadí, pro ukázku to takhle stačí :-)
Do krabičky s dráčkem jsem si hned přesunula své bavlnky. U růžiček jsem chvilku přemýšlela, až jsem do ní uskladnila kvarteto s panenkami z anime Rozen Maiden, které jsme si se sestrou po domácku vyráběly z obrázků z internetu již před několika lety.


Když už jsem mluvila o tom kvartetu, před pár dny jsme se pustily do nového. Vzhledem k tomu, že jsem to vymyslela já a ještě to obohatila o nová pravidla, obávám se, že je to další projev TVH. Jisté však je, že až jej dokončíme, taktéž jej umístím do nějaké krabičky od vatiček. Jen bude třeba počkat, až zase dojdou, což chvilku potrvá.

♦♦♦

Mým zatím posledním projevem oné zrádné choroby je nový náramek, do kterého jsem se nedávno pustila. Ještě není hotový, ale do příštího víkendu by už mohl být. Také jsem během minulého týdne stihla vytvořit ještě jeden, ale článek s ním plánuji stvořit až na to přijde správný čas.
Zde je zatím malá ochutnávka toho zatím rozdělaného :-)


A to je pro zatím vše. Doufám, že se brzy uvedu do normálního, netvořivého stavu. Způsobuje to totiž, že se nemohu učit, protože pořád něco odlákává moji pozornost. Už jsem na to jednou málem doplatila na angličtině. Jelikož mě tak zaujalo motání náramku, nenaučila jsem se pět maturitních otázek, ze kterých mi hrozilo zkoušení. Když jsem pak byla ke vší smůle předvolaná k tabuli a celá vyklepaná si jednu vytáhla, odimprovizovala jsem ji na jedničku, ale budiž to pro mě výstrahou - měla jsem totiž štěstí a vytáhla si Ameriku, u níž jsem mohla pracovat s mapou a ze které mě nedávno zkoušeli na zeměpise.


Annika~
 


Komentáře

1 Kariol Kariol | Web | 23. března 2013 v 11:00 | Reagovat

Tvořící a vylepšovací horečka, to je i pro mě dost častá "porucha" :D Jsem totiž strašný perfekcionalista :D

2 Luné Luné | Web | 23. března 2013 v 17:38 | Reagovat

Máš pokoj jako krásnou květinovou říši pod hladinou moře tvoření. Všechno je nádherné :)

3 Annika Annika | 23. března 2013 v 20:25 | Reagovat

[1]: jsem ráda, že nejsem jediná postižená tímto neduhem :-D

[2]: děkuju moc!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet