Kosočtverečkovaný náramek

24. února 2013 v 13:12 | Annika~ |  Klenotnice
Troufám si tvrdit, že tenhle náramek je zatím můj "mástrpís". Podotýkám: zatím. Plánuju se naučit nějaké ještě lepší a obtížnější náramky, než je tenhle. Jelikož on vlastně nebyl těžký, jen jsem se u něj nedokázala soustředit, tak mi to trvalo dlouho, než jsem jej domotala.
Není to ovšem mástrpís jenom z hlediska obtížnosti. Jsem s ním spokojená i díky barvičkám, které jsem zvolila, a díky tomu, že je krásně rovný - nekroutí se mi jako třeba začátkem února umotaný strakatý kostkovaný. Jsem spokojená opravdu maximálně.


Pustila jsem se do něj během sledování jakéhosi starého krasobruslení z dob, kdy byli Pluščenko a Verner ještě fakt dobří. Tentokrát jsem se učila z knihy, ne z internetu. Docela mi to vyhovovalo, bylo to pohodlnější, než se hrbit za počítačem a navíc byl návod popsán docela pěkně srozumitelně.
A jelikož pokud jsem zrovna nemotala, četla jsem Uličku nebo Zardoušenou královnu (kterou mám mimochodem dočtenou, už jen splácat článek), pokaždé, když se na náramek podívám, vybavují se mi postavy a prostředí obou knih. Jako bych v těch drobných uzlíčcích viděla okno chvíli do Tokia v polovině 20. století, chvíli do Francie ve vrcholném středověku.
Také se se mnou projel po městě a seznámil se v ještě nedodělaném stavu s Fialkou, kterou jsem souhrou skvělých náhod potkala, a rovnou s ní vyrazila navštívit galerii Pastelka a následně se jen tak poflakovat po centru a pořádně si popovídat :-)Přiložila jsem raději dvě fotografie lícové strany, protože na první je lépe vidět, jak vypadá, ale na druhé mi možná trochu lépe vyšly barvičky - nejsou tak zářivé, spíše zastřenější a pastelovější - kromě té tmavě modré, ta je poměrně jasná.

Tentokrát jsem byla prozíravá a měla po celou dobu drhání při ruce úžasný jehelníček získaný kdysi dávno od pratety. V té době jsem si říkala - co já s takovým jehelníčkem budu dělat? Teď je to pro mě nenahraditelný pomocník. Chyb jsem dělala hodně, ale všechny jsem vypárala a opravila. Takže si myslím mohu dovolit tvrdit, že by tento náramek měl být bezchybný.


Nejsem si ale stále jistá s tím, jak s ním naložím. Jestli si jej nechám a budu jej nosit sama, jestli jej někomu daruji, jestli jej zkusím prodat. Nevěděla jsem to jistě ani během motání. Líbí se mi, ráda bych si jej nechala, ale na druhou stranu cítím takový vnitřní pocit, že tenhle náramek bych si neměla nechávat, ale "poslat jej dál". Zatím jej asi uložím mezi ostatní a uvidím, až se nějak rozhodnu, nebo až osud rozhodne za mě :-)

♦♦♦

Včera večer jsem se pustila opět do dalšího, jsem nepoučitelná. Stala jsem se na náramkování skoro závislou - když jsem po jednodenní pauze projížděla v lehkém absťáku naramkypratelstvi.cz, musela jsem okamžitě nastříhat nové bavlnky a začít umotávat něco nového. Zatím se to vyvíjí zajímavě, jsem zvědavá na výsledek :-)


Annika~
 


Komentáře

1 Mniška Mniška | E-mail | Web | 25. února 2013 v 9:18 | Reagovat

Děláš Ty také něco jiného? :D
Ale tak aspoň je vidět, že se v tom hodně zlepšuješ, tenhleten je opravdu eňo ňuňo.
Jen si dej čas na rozmyšlenou, jestli ho budeš nosit nebo ne. Já si myslím, že nakonec si ho tak okoukáš, že se rozhodneš ho darovat. Vždyť takových si můžeš nadělat fůru, když totak pěkně umíš ;)
Alechápu Tě. Mně když se taky něco extra povede, tak přemýšlím, jestli si to nemám nechat. Ale čas mi pak ukáže, že ne.
P. S. Tak Ty čteš Zaklínače, jo? ;)

2 Annika Annika | Web | 25. února 2013 v 14:29 | Reagovat

[1]: ale jo, kupodivu :-D navíc teď už mám zase školu, tak už na náramkování tolik času nebude.

jsem ráda, že si myslíš, že se zlepšuji :-) náramek zatím stále leží na stole. ještě se uvidí, jak skončí. ale spíše se právě začínám přiklánět k tomu, že ho někomu věnuji.

no, začala jsem ho včera a dnes jsem toho spoustu načetla ve škole. zatím mě to baví :-) díky za doporučení tenkrát na Pragoffestu :-)

3 Luné Luné | Web | 25. února 2013 v 17:36 | Reagovat

V takových klidných tóninách, utopený do mechu a studánky.. je překrásný :)

4 Annika Annika | Web | 25. února 2013 v 17:46 | Reagovat

[3]: děkuju ti, Luné, za pochvalu i krásné přirovnání! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet