Barevný "kostkovaný" náramek

9. února 2013 v 19:24 | Annika~ |  Klenotnice
Poměrně záhy poté, co jsem dokončila svůj poslední modro-šedo-černý klikatý drhaný náramek, jsem se vrhla na další, a u něj jsem se tentokrát rozhodla, že jej neudělám pro sebe, ale budu jej šetřit pro druhou osobu. Zjistila jsem, že tvořit s vědomím, že výsledek někomu dám, je mnohem zábavnější, než jen uzlíčkovat s tím, že výtvor si pak na ruku nasadím sama. A proto teď budu výsledky schovávat, abych je v budoucnu někomu mohla dát.

A jelikož minulý náramek byl takový "bouřkový", rozhodla jsem se pro tento zvolit optimistické letní barvičky. Bylo to poprvé, co jsem nějaký podobný zkoušela. Na tom malinkém obrázku je detail copánkového zakončení. Na to, že jsem pletla cop ze čtyř bavlnek poprvé v životě, to myslím není špatné. Ale na svých vlasech to zkoušet raději nebudu - ještě bych u toho sama sebe skalpovala :-D


Tentokrát jsem již byla zdravá a plná sil, tak jsem otevřela svůj oblíbený web a přemýšlela o nějakém úplně novém vzorku, který jsem ještě nikdy nezkoušela. Po chvilce dumání jsem měla jasno - zkusila jsem kostkovaný vzor Pepito. Z tvořivé krabice jsem vylovila světle zelenou, oranžovou, tyrkysovou (použitou i minule) a nově koupenou sluníčkově žlutou bavlnku, a nastřihala si od každé dvě. Pak jsem otevřela stránku s návodem a pustila se do díla.

Nejprve jsem u toho strašně prskala, jak je to nechutně těžké. Nemohla jsem oči odtrhnout od návodu a pořád mi připadalo, že to zase dělám nějak jinak, stejně jako u minulého náramku, který jsem jistým způsobem vlastně zkazila. Už jsem si říkala, jak jsem úplně marná bytost, když dokážu zvorat i ty jednoduché vzory, ale pak při druhé řadě jsem si uvědomila, že zbytečně šílím a dělám to správně :-D
Po pár řadách už mi vzorek přišel strašlivě snadný a uměla jsem jej zpaměti, zavřela internet a šla drhat na pohodlnější místo, než je židle u počítače. S výsledkem jsem byla čím dál spokojenější. Drhala jsem poměrně dlouho a všude možně - dokonce jsem asi šest řad udělala i na Pragoffestu v krátkých chvilkách nicnedělání mezi jednotlivými body programu. Drhala jsem v metru, v tramvaji i ve škole, během volných chvilek, když jsme nacvičovali naše nablýskané předtančení - prostě všude, kam jsem po městě za dobu tvoření jezdila. Tento náramek je hotový světoběžník. Nebo spíše prahoběžník :-)


(Celkový pohled; nahoře rubová strana, dole lícová - na první pohled se moc neliší - to až v detailu. Obrázek v textu vlevo nahoře je detail rubu. Upřímně, je to sice divné, ale mně se ten rub možná i líbí vic než líc! :-D )

Dnes, za poslechu hudby z Pána Prstenů, jsem jej konečně dodělala. Je dlouhý. Měl by dokázat omotat číkoliv ruku, ať je hubeňoučká nebo baňatá. Což se hodí - uvidí se, na čí ručce, ruce či pořádné tlapě nakonec skončí. Ale jelikož je takový veselý, tak určitě jej budu schovávat pro nějakou ruku, která patří k tělu s usměvavou tváří :-)

(Detail vzoru z lícové strany)

Chuť drhat mě stále nepřešla, tak již v blízké době se zase vrhnu na další náramek. Jen musím ještě vymyslet, zda použiji nějaký vzorek, který už umím, nebo se zase zkusím naučit nějakou novinku :-)

Také zdárně pokračuji v četbě, takže bych snad mohla brzy i znovu oživit knižní rubriku.Annika~
 


Anketa

Kterým úsměvem mě poctíš?

:-)
=)
^_^
x)

Komentáře

1 Luné Luné | Web | 9. února 2013 v 19:45 | Reagovat

Opět náramek jako z pohádky :) A prosím, popřemýšlej ještě o založení účtu na Fler.cz :)

2 Airen Glider Airen Glider | Web | 9. února 2013 v 21:07 | Reagovat

[] Myslím, že to by nebylo od věci, Fler.cz by se ti možná líbila :)
Nádherná práce! :)

3 Mniška Mniška | E-mail | Web | 9. února 2013 v 22:10 | Reagovat

Tak konečně jeto skvostné dílo hotovo!
Mně už se líbil na Pragoffestu, když jsem ho viděla, i když byl ještě nedodělaný. Tenhle vzor ještě neumím, ale snad se ho někdy taky naučím.
Líbí se mi, jaké jsi zvolila barvy a vůbec je pěkně upletený (já osobně teda většinou říkala, že náramky pletu, slovo "drhat" je promě jakási novinka :))
Takže, kdybys tu měla hvězdičky, tak za 5 :D
A jinak děkuji za odkaz na fotku, kam Ty na to chodíš, už jsem taky začala párkrát hledat a málokdy jsem na nějaké pěkné fotky narazila :)

4 Annika Annika | Web | 10. února 2013 v 11:21 | Reagovat

[1]:[2]: děkuji moc za pěkné komentáře! o Fleru ještě budu uvažovat. možná časem si tam účet udělám. teď ale budu hromadit náramky na darování pro ostatní :-)

[3]: také děkuji!! :-) ten vzor je opravdu lehký, jde naučit snadno. a je možné tento náramek dělat i z více bavlnek, než jen z osmi po čtyřech barvách. to někdy musím vyzkoušet :-)
slovní spojení "plést náramek" také používám, nejčastěji však ve své běžné řeči "náramkuji" :-)
ohledně fotek - hledám zde: http://www.pragoffest.cz/ohlasy-pgf-2013/ postupně tam přibývají nové odkazy. už jsem nás zase našla, tentokrát jak stavíme puzzle :-)

5 Mniška Mniška | E-mail | Web | 10. února 2013 v 12:34 | Reagovat

Aha, děkuji za odkaz :) taky mě to mohlo napadnout. No, škoda, že na ty fotky na FB se nedostanu, ale nevadí. Mimochodem jsem Tě taky našla, jak sedíš na přednášce, nejspíš na té dopravě v Harry Potterovi :)
Jinak, když vidím, že se tu bavíte o Fleru, já tam mám taky profil, ale zatím tam nic neprodávám, založila jsem si tam účet, abych tam mohla nakupovat. Ale nesmím tam být často, jinak bych byla schopná prodat i barák :D

6 Annika Annika | 10. února 2013 v 14:24 | Reagovat

[5]: jo, tam jsem se také viděla. mám tam dost zabijácký pohled :-D

když jsem tam včera tak po různu brouzdala, tak se mi tam taky toho mnoho líbilo :-) jestliže si tam někdy v budoucnu účet založím, tak mě to bude stát mnoho přemáhání, abych nevyplácala veškeré své úspory :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet