Konec starého blogu cé zet

21. prosince 2012 v 20:30 | Annika~ |  Zahrada
Jo, jsem asi ikstý člověk píšící na tohleto téma, protože to evidentě hodně zamávalo velkou spoustou uživatelů. I já jsem se docela lekla, když jsem se po návratu ze školy ověšená dárečky od přátel usadila k počítači za účelem prozkoumání, zda nějaký z mých oblíbenců napsal něco nového...


U článku na Srdci blogu v tu dobu byly asi dvě stovky komentářů. Sama jsem taky jeden přihodila. Nečetla jsem všechny, jen jsem je narychlo proletěla, protože to ani nemělo moc smysl. Obrovské množství z nich bylo velmi negativních, jen málokdo napsal, že se mu změna aspoň trochu líbí. Když jsem tam nakoukla teď, komentářů bylo přes sedm set a raději už jsem to ani nečetla. Počet negativních ohlasů mě upřímně docela překvapil.

Co mně trošku irituje jsou tři věci:
1) Box s reklamami sjíždějící spolu se mnou. Když chci srolovat na spodek stránky, reklamy sjedou dolů taky. Když chci zase vyjet nahoru, reklamy opět vyšplhají, jako by byly přilepené k mým očím. Je to otravné. Ale to se ještě dá nějak překousnout, vzhledem k tomu že na spodku stránky je už jen Krásná a TT, což mě až tolik nezajímá.
2) Nevidím na první pohled, jestli mi někdo něco okomentoval. To mě nejdříve naprosto vytočilo, ale pak, když jsem zjistila, že se to dá najít v žebříčcích, nějak jsem to pustila k vodě. Kliknu holt několikrát více než předtím - svět se nezboří.
3) Nejvíce mi dělalo starosti to, že nevidím na úvodní stránce nejnovější články oblíbených autorů. Děkuji Arvari, která v komentáři pod článkem na Srdci blogu zmínila stránku Bloglovin.com. O stránce jsem sice věděla už předtím, ale do teďka jsem netušila, k čemu přesně slouží. Vytvořila jsem si účet, a už mi relativně přestala vadit i tato změna.

Samozřejmě, mohla by se třeba ještě trošku vyladit ikonka "Správa blogu," je taková nějaká nepovedená, ale to už je jen drobný detail.

Jinak se mi nový Blog.cz opravdu líbí a doufám, že brzy si i zvyknou ostatní zavilí odpůrci trousící nenávistné komentáře na Srdci blogu. Když se několikrát změnil Facebook, taky byl vždycky kolem toho strašný humbuk, ale po pár dnech se vše uklidnilo. Snad to tak bude i tady. Určitě s tím muselo být moc práce, a myslím, že je ta práce dobře odvedená. Sice by mi vyhovovalo, kdyby se nějak vyřešily výše zmíněné tři body, ale myslím, že bez toho se svět nezhroutí.
Komentářů na SB je nyní skoro 900, ty brďo!

Rozhodně mi připadají reakce některých uživatelů naprosto přehnané. (Nechci teď vypadat jako nějaká nána, co se chce povyšovat, ale musím to říct - snad to je jenom jejich věkem.) Už jen to, jak někteří dávají virtuální sbohem a píšou takové zkazky jako "odcházím z blogu.cz" a píšou "petice" - nezlobte se, tohle je fakt hloupé. Už vidím, jak po té "meganeúspěšné změně" za takový týden neštěkne ani pes. Zkuste se nad to povznést, vážení spoluuživatelé! Jsou přece Vánoce! Změnou jedné internetové stránky přece svět neskončí ;-)


Annika~
 


Komentáře

1 hogreta hogreta | E-mail | Web | 21. prosince 2012 v 23:00 | Reagovat

Moc pěkný článek, přesně takhle to cítím:). Jasně, je to změna, ale opravdu tím ten konec světa nenastává, zvykneme si. K tomu, co tam bylo dřív, se dá dostat jiným způsobem, takže funkčnost je zachována - a to mi stačí. Nemyslím si, že se povyšuješ, když píšeš, že ti reakce některých uživatelů připadají přehnané. Mi to taky docela přijde jak banda děcek na písečku, kterým se nelíbí, že jim někdo sebral lopatičku :-O ...

2 Alcië Alcië | 22. prosince 2012 v 18:29 | Reagovat

Souhlasím...:)
Jinak díky za informaci o bloglovin.com - ty stránky jsem neznala...

3 Luné Luné | Web | 22. prosince 2012 v 20:14 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. V blogových pavučinách se moc nevyznám, ale každá změna nejdřív děsí. Jenže není žádný důvod hned celé snažení hodit do hladiny močálu. Vždyť ta zelená barva je příjemná, taková klidná. Jsem moc vděčná, že správa blogu zůstala naprosto stejná :)

Hezky jsi to napsala

4 Annika Annika | Web | 24. prosince 2012 v 17:05 | Reagovat

[1]:[2]:[3]: jsem moc ráda, že se mnou souhlasíte a nepatříte mezi ty rozohněné buřiče :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet