Okřídlený jednorožec a pastelkový obláček

19. listopadu 2012 v 17:13 | Annika~ |  Každodenní koutek
Tento víkend byl pro mě ve znamení různých zajímavých a ve všech případech velmi příjemných setkání, ať už to byla setkání s lidmi dobře známými či jen internetově známými. Původně jsem se bála, že kvůli všem těmto srazům budu mít víkend úplně zaplácaný a nezvládnu udělat nic do školy - a takyže se tak stalo - ale ničeho nelituji. Protože za pouhé dva dny jsem stihla zažít tolik jiných zážitků - po dlouhé době potkat Fialku, poprvé vidět paní Marušku Brožovou a poprvé se osobně seznámit s několika zajímavými blogerkami. Jaká škoda by byla vše to obětovat zpracovávání Habsburků! :-)


Vše začalo tedy v sobotu, kdy jsem vyrazila z domu, abych se setkala s Fialkou, kamarádkou, se kterou už jsem si dlouho pořádně nepopovídala (na Advíku nebyl čas). To, že jsem ji zase viděla, mě nabilo nesmírně pozitivní energií. A co mě totálně překvapilo, byl darovaný obrázek. Fialka mi namalovala nádherný obrázek s jedním z mých alter eg - jednorožcem s křídly. A dokonce měl bílou růžičku v hřívě! Stál a usmíval se za měsíční noci na mýtince plné barevných květů ukryté mezi zelenými stromy, a s proudícím potůčkem. Nemohu se na něj vynadívat. Asi opravdu budu muset zreorganizovat svou malou soukromou "výstavu" všeho možného, co pokrývá zdi mého pokojíčku. Protože jen tak jej strčit do šuplíka a dívat se na něj pouze po jeho otevření, je škoda. Děkuji, děkuji, děkuji, Fialko!!! :-)
Jak jsem již řekla, setkání bylo báječné. Už dlouho jsem toho tolik nenapovídala, už dlouho mi nebylo takhle veselo. Ačkoliv se mi po sboru nestýská, s radostí budu vzpomínat na naše blbnutí, když jsme ještě obě bývaly členkami. Dříve, tak zhruba několik let zpět, jsem vlastně ani nevěřila, že by naše kamarádství bylo schopno přetrvat i poté, co opustíme Slavíky. Jsem ráda, že jsem neměla pravdu. Těším se na příští setkání, snad na něj bude čas, nějak se mi to tu vše hromadí, například dnes obdržená přihláška k maturitě.

♦♦♦

Druhá polovina víkendu byla taktéž rozhodně zajímavá. Navštívila jsem Galerii Harfa, kde se teď koná velká výstava obrazů Marie Brožové. Byl to také poslední den, kdy bylo možné paní Brožovou na tomto místě najít veřejně kreslit. A zde jsem se poprvé potkala s Šeříkovou, Cielin, Mniškou a Monicou Otmili.
Na sraz jsem se celou dobu těšila, když však onen den přišel, přepadl mě hrozný strach, ani nevím z čeho přesně. Asi hlavně z toho, že jdu mezi neznámé lidi. Čím víc jsem se ve zpomalených tramvajích blížila k Harfě, tím víc nervózní jsem byla. A když jsem vstoupila do obchoďáku a zmateně zjistila, že se zde vůbec nevyznám a nemohu najít mapu, myslela jsem, že už snad doopravdy umřu strachy.
Pak však jsem Interspar, kde bylo místo setkání a kde paní Brožová kreslila, našla a hned poznala "svoji skupinku" podle Cielin, kterouž jsem poznala z fotek na blogu. Vzápětí jsem se se všemi seznámila (kromě Moniky, která došla až trošku později) a po chvilce byl všechen strach nenávratně pryč. Cítila jsem, že na tomhle srazu se nijak hloupě či nepřirozeně cítit nebudu, ba naopak, že si jej určitě užiju. A taky že jo.
Brzy část mých peněz zmizela z peněženky a místo nich na mě čekalo celoodpolední tahání igelitky s nástěným kalendářem s dvanácti barevnými vílami ročních dob (a s věnováním od autorky!! :-) a dvou pohlednic (Dům knihy a Noc se dívá). Samotná paní Brožová byla velice sympatická a zajímavá osobnost. Moc mě potěšilo, že jsem ji konečně poprvé naživo viděla, i když obrázek, na němž pracovala, vypadal už téměř hotov.
Společně s ostatními blogerkami jsme si prohlédly hned dvakrát výstavu, která byla z největší části o patro výše v jedné místnosti. Velice se mi líbila. A někdy si musím přečíst ty knížky - Duše stromů a Duše kamenů!

(Únorová víla - Vize, můj oblíbený obraz; zdroj: pastelky.cz)

A už ani nevím, jak dál pokračovat, dochází mi slova. Když nakonec po pár hodinách sraz skončil, byla jsem velice, velice šťastná. Nejen z výstavy, nového kalendáře a tak, ale hlavně proto, že jsem zase jednou poznala nové příjemné lidi, se kterýma mi bylo dobře a které jsem předtím jen znala jako slova a jména na internetu. Teď, když už vím, že za všemi těmi slovy a slůvky žijí lidské bytosti, se kterými jsem měla možnost mluvit, smát se, dívat se s nimi na pohádkové obrázky, je hned zase můj obzor širší. Jsem opravdu ráda, že jsem vás všechny mohla poznat a že vás zase někdy uvidím. A naopak zase doufám, že já, samozvaná Bílá růže, nebyla moc děsivá :-)

Celý včerejší večer a dnešní den jsem se pak vznášela na jakémsi barevném pastelkovém obláčku (z nějž jsem spadla jen několikrát - když mi pěkně hnul žlučí češtinář a když jsem zděšeně hleděla na svou přihlášku k maturitě), tolik na mě to vše zapůsobilo. Tento den, tuto neděli, tato setkání, si jistě budu ještě dlooouho v dobrém pamatovat.


Annika~
 


Komentáře

1 Cielin Cielin | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 17:58 | Reagovat

Obrázek od Fialky Tě jistě musel potěšit :)
A jsem ráda, že sis užila i sraz :) A jsem vážně nadšená, že jsem svým "vzhledem" byla užitečná :D
Také jsem si to moc užila a celkově mám stejný, nebo téměř stejný názor :) Chystám se psát článek, takže doufám, že se trochu vymáčknu :)

Moc ráda jsem Tě poznala, stejně jako ostatní ;)

2 Annika Annika | Web | 19. listopadu 2012 v 18:06 | Reagovat

[1]: juch, těším se na článek, věřím, že ti určitě napsat půjde dobře!! :-)

3 Mniška Mniška | Web | 19. listopadu 2012 v 18:48 | Reagovat

Už podle jména musí být Fialka příjemný človíček. Vypadá to, že umí strašně moc pěkně kreslit, když jsi byla tak nadšená. Taková kresba by koneckonců udělala radost i mně, protože jednorožci jsou má nejoblíbenější magická stvoření!
Jsem poctěna tím, že jsme se mohly poznat, myslím, že toho máme docela dost společného! Celkově to bylo skutečně úžasné setkání,ale to se nedá vystihnout vjednom komentáři. I já o tom budu psát, jak už jsem Ti ostatně psala.
Mimochodem, Ty jezdíš na Advik do Děčína?

4 Annika Annika | Web | 19. listopadu 2012 v 18:55 | Reagovat

[3]: to rozhodně Fialka je, a kreslí moc hezky! :-)

ono se to setkání dalo obtížně vyjádřit i v jednom celém článku. celý včerejší večer a dnes ve škole jsem se těšila, až jej napíšu, ale při psaní jsem zjistila, že vlastně ani nevím, jak bych jej napsala :-D snad to dopadlo nějak přijatelně.

to bude asi jiný Advik. Advík, který jsem zmínila já (= Anime Dance Víkend), je pražský con. co je zač děčínský Advik?? :-)

5 Mniška Mniška | Web | 19. listopadu 2012 v 19:13 | Reagovat

I na tom jsme podobně. Já už jsem ten článek o včerejšku nakousla, ale rozhodla jsem se, že ho zkusím dodělat zítra. Taky najednou nevím, i když jsem byla včera tak nadšená a plná energie. Nu, možná to bude taky tím, že jsem docela unavená, koneckonců zase jsem dneska lítala po obuvnictvích a nic jsem si opět nevybrala :D až mě z toho bolí hlava
No, na Adviku jsem nebyla, ale mám spolužáka, který tam jezdí pravidělně a jsou to anime setkání, myslím, že je to taky takový con. Takže vlastně to samé jen jiné místo :)

6 Luné Luné | Web | 27. listopadu 2012 v 22:16 | Reagovat

Už jenom nadpis mi připadal kouzelný. A tvá další slova se proměnila v konejšivé, pastelkové snění osamělého listopadového večera :)
Fialka zní křehce. Musí být vážně nadaná, když umí vyčarovat jednorožce na sněhobílé plátno. Možná začne v noci ožívat a stejně jako pegas z té dávné pohádky tě ponese do přístavu spánku.
K setkání nevím, co bych řekla. Ráda bych alespoň! něco málo napsala. Všechny jste mě předběhly! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet