Malé naivní snění

11. července 2012 v 22:00 | Annika~ |  Vysoká věž
Jsem člověk, který snění na jednu stranu miluje a na jednu stranu jej proklíná, protože pak má problém vnímat realitu. Ale často neodolám (většinou během dlouhého cestování a poslouchání hudby), a zkouším si představovat, jaký by byl pro mě ideální vysněný život a jak si jej vybudovat.


Mám svůj sen. A ne jeden. Snů mám opravdu hodně. Ale ten nejdůležitější je právě žít tak, jak bych si doopravdy přála. Tento sen držím ve svých rukou již několik let a pořád jej ve chvílích nudy rozvíjím.

Nejdříve bych ráda odmaturovala. Pokud možno tak, abych byla se svými výsledky doopravdy spokojená. A poté se dostala na vysokou školu. Ideální by byla UK, ale pokud by to nevyšlo, tak Masarykova v Brně nebo Komenského v Olomouci. A tam bych ráda studovala japanistiku a ráda bych svá studia dotáhla úspěšně až dokonce.
Ráda bych se také podívala do Japonska, když už bych mu tedy zasvětila své univerzitní vzdělávání. Ideální by bylo, kdybych tam nějakou dobu studovala. Chtěla bych tam navštívit Kjóto a také Naru, a samozřejmě Tokio. A Macušimu, a Icukušimu, a rodné město paní učitelky, a Okinawu a Hokkaidó.
A udělala bych si řidičák.

Dejme tomu, že pak bych se odstěhovala od rodičů. A zde můj sen začíná být nejednoznačný, zde se pěšinka dělí na dvě, jedna vede do temného lesa, druhá se ztrácí v bažinách.

1. Nastěhovala bych se do malého bytečku někde tady v Praze. Měla bych krásný výhled na centrum, nedaleko nějaký pořádný park nebo lesík, kam bych mohla chodit si číst. Do bytu bych si pořídila spousty květin, pálila bych vonné tyčinky a z jednoho okna se dívala na východ slunce, z jiného zase na západ, tak jako to mohu dělat tady, ve svém aktuálním domově. Měla bych i malinký balkónek, kam by se akorát tak vešly truhlíky s květinami a jedna židle, na které bych si četla. A mezi místnostmi bych neměla dveře, jen záclony. Pokoj bych si vyzdobila obrázky od Marie Brožové.

2. Byla bych děsně bohatá a nastěhovala bych se do domu na okraji Prahy, čili bych byla skoro jako ne venkově, ale zároveň bych měla město na dosah ruky. Kolem domu by byla zahrada, kde by rostly květiny, o které bych sama pečovala. V domě bude přízemí a první patro. Místnosti by byly odděleny tentokrát již dveřmi. Na zahradě by stálo v létě lehátko a slunečník. Auto bych neměla, jezdila bych autobusem a chodila pěšky. V zahradě bych běhala bosky. V koupelně bych měla jak vanu, tak sprchový koutek. A vonné tyčinky bych pálila jen v obýváku. Na verandě u domu by u stropu visela taková ta cingrlátka, která ve větru zvoní. A zvala bych sem všechny své přátele na zelený čaj, ať jej pijou nebo ne.
Bydlela bych aspoň ze začátku sama. Nedovedu si moc představit sama sebe, jak žiju s někým jiným. Ale často bych se vídala s přáteli. Až takový asociál, že bych chtěla žít pořád sama, nejsem.
Přítele či manžela bych si nikdy nenašla. Není to zapotřebí. Ale protože budu strašně bohatá a uživím nejen sebe, ale i dalšího člověka, adoptuji holčičku.

Pracovala bych. Jak, to nevím. Nějak s Japonskem, japonštinou a tak podobně. Třeba bych překládala. Tak daleko ale mé sny ještě nedošly. Ale jisté by bylo, že bych byla strašně bohatá. To vím jistě! :-D

Tak, to je prosím sen. Dětinský, ale podlě mě docela pěkný. Realita je holt ale trošku někde jinde, co nadělám... Předpokládám, že nakonec skončím úplně jinak, než jsem si vybásnila o pár řádků výše. Ale to nevadí. Sen je sen. Teď si jej tvořím, hýčkám a zároveň potlačuju, teď je to můj sen, křehký, snadno zranitelný a prchavý. Za pár let se mu budu usmívat stejně tak, jako se usmívám teď snům, které jsem měla v minulosti.

Annika~
 


Komentáře

1 Karol Dee Karol Dee | Web | 12. července 2012 v 23:02 | Reagovat

no jo, člověk míní, život mění. aspoň trochu změna poté, co každý píše, kolik by chtěl mít dětí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet