Asi vážně nemám smysl pro humor bo co...

30. května 2012 v 17:08 | Annika~ |  Hřbitov
Na víc se asi nezmůžu. Aneb jak jsem dnes "velmi zajímavým" způsobem pohřbila jeden školní den.


V české politice se raději moc nevrtám, snažím se od toho spíše dávat ruce pryč, protože tomu rozumím jako koza petrželi. A proto už ani nevím, jak se stalo, že jsem se já spolu s ještě dalšími třemi spolužáky a velkou skupinou ze třídy o rok pod námi, ocitla na prohlídce nejzkorumpovanějších pražských míst s kanceláří Corrupt Tour. A řeknu na rovinu, zážitek to byl naprosto neopakovatelný...

Dojeli jsme na Jungmannovo náměstí a chvilku ještě čekali na průvodkyni, přijeli jsme tam totiž ze školy dřív, než jsme očekávali. Po určité době se objevila jakási paní s kufrem na kolečkách a z něj vytáhla hromadu malých přijímačů, které jsme si pověsili na krky a do uší si nastrkali sluchátka. Myslela jsem, že ona paní je průvodkyně, ale nebyla. Paní průvodkyně dorazila až o chvilku později...

Byla jsem zrovna zabrána do četby Samurajovy zahrady, když mě vyrušily rázné kroky a kolem mě se rychle mihla strakatá skvrna - paní průvodkyně. Rychlou chůzí nás všechny okolo obešla a bouřlivě nás zdravila, zatímco my jsme vyjeveně zírali a po chvíli si mezi sebou začali šuškat a hrozně se smát - ne jenom tomuto dynamickému entrée, ale i velmi svéráznému vzhledu paní průvodkyně. Bože, ta měla ránu! Raději to nebudu dál rozvádět, ale opravdu byla mezi námi velmi nápadná.

Jako první jsme zamířili do Magistráru hlavního města Prahy, kde jsme jako banda exotů okouněli před kancelářemi, obzvláště u jedné, kam jsme se všichni měli podívat na chudáka uředníka jako na zvířátko v zoo. Já jsem se nekoukala, šla jsem se spolužačkou, se kterou jsem trávila čas, raději dál a obě jsme velice žasly a strašně se smály, kam jsme se to vlastně proboha dostaly.

To ale nebylo to nejhorší. Na Václavském náměstí na nás čekal autobus, který nás převezl do Dejvic k Blance, kam jsme naklusali do konferenční místnosti a poposedali na židličky. Tiskový mluvčí Metrostavu nám potom měl povědět něco o Blance a pak nás tam odvést, abychom se tam podívali. Strašně jsme se na prohlídku tunelu těšili. Ale průvodkyně se otázala, kolik na to vše je potřeba času. Když pan mluvčí řekl, že asi dvě hodiny, okamžitě to zamítla s tím, že my máme jen dvacet minut, pak musíme jet dál a tlačila na něj, ať to vše zkrátí. Lezla mu do výkladu a div se tam nezačali hádat. Do tunelu jsme nešli. Všichni jsme z toho byli otrávení. Ale to už se zase jelo dál.

Dojeli jsme do Letňan k metru, kde jsme zalezli kamsi mezi pole a paní nám vášnivě povídala o tom, že tu žije hrozně moc syslů a že tam chtěli postavit olympijské stadióny, ale nevyšlo to a právě kvůli tomu tam postavili onu stanici metra a podobné věci. Všemu nasadila korunu, když nám řekla, že si zde sami uděláme olympiádu a pokoušela se nás donutit o závodění na krátkou trasu na prašné cestě. Všichni se od toho samozřejmě distancovali, závodil s ní jen pan profesor :-D Tím to dokonale zakončila.

Po celou dobu s námi byl pán s mikrofónem a pán s kamerou a natáčeli to a ptali se nás na všechno možné. Taky jsem tam řekla asi tři slova. Možná mě uvidíte ve filmu :-) A když ne mě, tak určitě mou spolužačku, kterou si dokonce vytáhli extra.

Co na to říct. Já prostě nemám ráda bulvárnost, kterou byla tato akce tak prosycená, že mi z toho bylo na nic. Mám ráda serióznost. Když už se nás o něčem snaží přesvědčit, proč to do háje neberou vážně a dělají ze sebe kašpárky. Celé to navíc bylo nepřipravené a ještě k tomu ta samotná průvodkyně... Působilo to na mě jako nepovedená groteska. Možná to celé měla být recese, jenom já jsem to nepochopila. Ale bez ostychu přiznávám, snad bych i raději seděla ve škole a celou dobu prodiskutovala s Astrou o blížícím se vodáckém kurzu (což jsme dělaly následně poté, co jsem se vrátila do školy). Opravdu mi to za to nestálo. Ale aspoň jsem za ty peníze viděla, kam až dokáže svět dospět...


Annika~
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet