Nastal čas zvednout zadek.

10. března 2012 v 9:47 | Annika~ |  Zahrada
Mám opravdu spoustu koníčků - ráda čtu, hraju počítačové hry, sleduji anime, píšu, korálkuji, poslouchám hudbu, zpívám, kreslím a dělám hromadu dalších věci. Všechny tyto koníčky však mají jeden společný rys. Člověk se při nich vůbec nehýbe. Můj jediný pohybový koníček je procházení se, ale většinou nechodím nijak rychle, protože si u toho pořádně prohlížím okolí a přemýšlím. A tak většinu času trávím zapadlá někde doma a vůbec se nehýbu. A to je chyba.


Sice nejsem nikterak tlustá - to si ani omylem nemyslím - váhu mám akorát. Nejsem ani hubená ani tlustá - však na pár mých fotkách, které tu visí, je to dobře vidět. Ale jsem strašně slabá a křehká.

Má slabost se projevuje skoro dennodenně. V tělocviku se raději šetřím, protože mám sklony dusit se, hyperventilovat a úplně se vyčerpávat, že se nemohu skoro ani pohnout. A tak na sebe musím v jednom kuse dávat pozor, abych náhodou nedošla až za svůj limit, protože to, co by následovalo, není ani v nejmenším příjemné. Proto jsem ve florbale a fotbale zásadně v obraně, pokud hrajeme na brankáře, jsem brankář. Snad jen v basketu jsem v útoku - mám ráda ten pocit střílet na koš. Ale o to víc je to stresující, jak si na sebe pořád musím dávat pozor, jestli už se nedostavují příznaky blížícího se kolapsu.
Křehkost se zase projevila před necelým rokem a cca před dvěma roky. Dvakrát za sebou - jednou těsně před letními prázdninami 2010 a podruhé těsně před letními prázdninami 2011 - jsem si udělala úraz na levé ruce. Poprvé jsem si ji nalomila těsně před zápěstními kůstkami a po druhé jsem si ji už kompletně dolomila těsně před loketním kloubem. A oba důvody byly pěkně blbé.
V létě 2010 jsem spadla z kola. Nebyl to nijak extrémně zlý pád, jen jsem udělala kotrmelec přes řidítka, když jsem jela z kopečka, najela na kus šutru a nevšimla si toho, jelikož jsem zrovna něco zaníceně vyprávěla Tulipánovi, který jel po mém boku. Byla jsem celá naprosto v pořádku. Jen jeden šrám přes lýtko. Kdyby mě jen tak pekelně nebolela ruka, asi bych dostala záchvat smíchu, jaká že já to jsem nešika, a Tulipán by se poté, co bych se já začala smát, taky smál a pak bychom z toho měli úsměvnou společnou vzpomínku, jakých už máme dost.
Kotrmelec přes řidítka a ještě k tomu z kopce sice nezní moc hezky, ale věřte mi, že to opravdu nebyl nijak hrozný pád. Mohla jsem být v pořádku - kdybych nebyla slabá a křehká.
O rok později to bylo ještě horší. Tu ruku jsem si zlomila jen po naprosto obyčejném pádu na trávník. Vyskočila jsem během těláku do výšky, abych chytila letící frisbee a Pivoňka mě lechce žďuchla, což mě vyvedlo z osy skoku a prostě jsem spadla. Tak, jak padám v tělocviku docela běžně. Ani to moc nebolelo. A když jsem o půl hodiny nakráčela do ordinace paní doktorky, řekla mi, že to je zlomené... Kvůli jednomu blbému pádu, kterých už jsem abslolvovala tolik, a u kterého by se nikomu jinému nic nestalo!

Včerejšek mě ale donutil k tomu, že jsem si uvědomila, že je čas, abych začala se sebou něco dělat. Šly jsme s Pivoňkou pozdě do školy. Od zastávky autobusu jsme doběhly až k brance školy, to je takových plus mínus 30 metrů - nedovedu to odhadnout přesně. Pak jsme šly asi 20 metrů rychlým krokem a čtvery schody do druhého patra jsem vyběhla po dvou (nevím, jak Pivoňka). Když jsme dorazily do třídy, totálně mě to schvátilo a vydýchávala jsem se ještě strašně dlouho. Celou hodinu jsem pak prokašlala a skoro po celý školní den mě bolela stehna.
Tak krátký běh a tolik mě to dorazilo. Opravdu mě to už naštvalo. A proto jsem se rozhodla: až bude léto, budu ráno chodit běhat do nedalekého hájku. To ještě nebude horko a ani tam nebude moc lidí. Teď na to není čas, ale až budou prázdniny, bude jej jistě dost. Musím se vzchopit. Sice jó, měla jsem včera při tom běhu po celou dobu na sobě steelky, ale i tak, není možné, abych se nechala takhle snadno odrovnat. A taky budu víc jezdit na kole a budu chodit plavat, i když neplavu moc ráda. Nastal čas, abych si zlepšila výdrž. Už mě tenhle stav ani trochu nebaví.


Annika~
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet