Kawaii kleine princesita Annika-chan's language madness desujooo...

27. března 2012 v 11:48 | Annika~ |  Hřbitov
Názvu si prosím nevšímejte, hrabe mi.
Právě jsem si dala pauzu po hodinové práci. Během oné hodiny jsem srkajíce čaj přeložila celé 4 věty do japonštiny. Tímto jsem se po již několikadenní dřině za počítačem s třemi slovníky, z nichž dva jsou anglicko-japonské, a google překladačem konečně dostala do poloviny svého vyprávění na soutěž...


Už v době, kdy jsem se teprve chystala učit se japonsky, jsem věděla, že to bude fuška. Nikdy jsem si ale nemyslela, že jednoho dne budu trávit hodiny nad dvouminutovým přednesovým textem. Začaly mě zvolna bolet oči z černého inkoustu mého plnícího pera, kterým kreslím na papír vytržený ze sešitu biologie znaky, pak je škrtám a píšu místo nich jiné, vkládám vsuvky a zvolna čistý nažloutlý papír měním v obrovský guláš a změť hiragany, katakany a kandži znaků, které by měly tvořit smysluplný text. Ale pouze "by měly". Dneska onen papír odnesu na hodinu japonštiny a nechám si poradit s obraty, které jsem nedokázala přeložit a opravit chyby. Doufám, že to nebudu muset úplně celé překopávat o_O

Čaj zvolna dochází a čas taky. Už jsem z těch cizích jazyků zvolna zblblá. Před pár hodinami jsem byla ve škole nucena myslet v angličtině. A teď odložím japonštinu, seberu se, sním v jídelně oběd pochybné kvality a pak už na mě někde bude čekat Pivoňka, abychom si spolu připravily rozhovor ve španělštině na středeční hodinu. Jak se znám, bude pro mě velmi těžké přeorientovat se z japonštiny do španělštiny. Nevím proč, ale tyhle jazyky se mi prostě pletou. Jakmile mám říct něco španělsky, hned mi lezou do úst japonská slovíčka a obráceně.

A to jsem se ještě chtěla učit německy a francouzsky! To už bych asi opravdu skončila v blázinci. Zvládla jsem se naučit pouze první dvě lekce v učebnici němčiny pro samouky. Pokračovat budu až někdy po maturitě, teď by mi asi praskla hlava. A kurz francouzštiny ve škole mi (naštěstí?) padl.

Chtělo by to prázdniny. Je úterý a už se zase cítím přetažená. Už se fakt těším na Velikonoce. Ne kvůli tradicím, ty jsme v naší rodině zrušili již před lety, ale kvůli tomu, že konečně bude dost času na procházky, jízdu na kole, četbu a anime. A taky začnu chodit běhat... Áh, jak já si chci odpočinout!!!


Annika~
 


Komentáře

1 Bludička Bludička | Web | 11. února 2014 v 18:17 | Reagovat

blázínku...
ale zdá se, že nejsem jediný jazykový maniak. (ale já postrádám veškeré jazykové schopnosti, jsem prostě jen trdlo)

tak si vyber jediný jazyk, kterému se budeš věnovat, ne? ačkoli to asi tak snadný není. nebo aspoň odlož tu japonštinu, nešlo by to?

2 Bludička Bludička | Web | 11. února 2014 v 18:17 | Reagovat

[1]: omlouvám se... moje hloupá tendence pořád radit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet