Dny jako říční vlny a já rákosový člun

12. března 2012 v 19:36 | Annika~ |  Každodenní koutek
Proplouvám každým dnem jako bych se pouze nechala unášet proudem vody. Všechno projíždí okolo mě, skoro jako by se mě to vůbec netýkalo. Protože jakmile bych měla pocit, že se mě to týká, akorát by mě to trápilo a obtěžovalo.


S touhle myšlenkou jsem přišla dneska večer ze školy. Dnes, vytočená již tolika věcmi, kterým jsem dovolila, aby se mě dotkly během mého plutí světem okolo mě, řekla jsem si, že už se nenechám ničím zneklidnit, a tak jsem zasedla k počítači, pustila si do uší Yoshida Brothers a začala psát tento další pseudodeníčkový zápis.

Včera mě celý den bolel krk, protože jsem se na pouti udeřila do krku při té jedné bouračce na autodromu. Masožravka je trošku menší, tak se při nárazu uhodila na pomezí krku a hlavy, tak ta zas celý den sténala nejen, že ji bolí krk, ale i hlava. To jsme dopadly. O gigantické modřině na holeni ani nemluvím. Docela mi to ztěžuje chůzi, trošku se ta noha prolamuje. I přesto jsem se však včera sebrala a vyjela do nákupního centra, abych se porozhlédla, co je nového.

Upřímně, když jsem dojela, nezaujalo mě nic. Dalo by se říct, že mě obchody spíše otrávily. Otevřela jsem si tedy marcipán koupený na pouti a zakousla se do něj, zatímco jsem poslouchala Tóhó soundtracky. A najednou, co mé oko nevidí! Výstava obrazů Marie Brožové! "Yes!!!" řekla jsem si a hned k nim zamířila a jeden po druhém si začala prohlížet.

Všechny vystavené obrazy jsem již znala. Byl mezi nimi i můj oblíbený Měsíc nad řekou , Anděl spící studánky, Polibek skal a Dům knihy. To nejsou zdaleka všechny mé oblíbené obrazy, líbí se mi i Princezna Sakura, Únorová víla - Vize, Vzpomínka na podzim a další - ty tam ale nebyly.
Připadá mi, že na obrazy Marie Brožové se dá snad dívat pořád, aniž by člověka omrzely. Ať už jsem je viděla sebehodněkrát, jejich barevná něžná pohádková atmosféra mě vždycky naprosto pohltí. A tak jsem včera před obrazy strávila snad ještě více času než v obchodech.

Když jsem se dostatečně vynadívala, jela jsem domů a šla se připravovat na dnešní test z matiky. Myslím, že jsem jej napsala docela dobře. Čím víc jsem na tu elipsu a hromady vzorců v sešitě koukala, tím víc jsem se začínala orientovat. A tak jsem šťastná a doufám ve dvojku. Jinak ale stál dnešní den za houby. Již mě nebaví udržovat si pouto s Kaktusem. Příliš moc mi leze na nervy. A tak se teď snažím od něj distancovat co nejdéle a přimět jej, aby bylo naše "kamarádství" ukončeno z jeho strany. Ale jedna příjemná věc se přeci jenom stala.

Hned po škole jsem naskočila do první tramvaje a odfrčela do města ani se nestavujíc doma. Doufala jsem, ale nevěřila jsem. Přála jsem si, ale bála jsem se. A s tímhle jsem seděla v tramvaji a poslouchala Malice Mizer.
Přišla moje zastávka a tak jsem vyskočila, promotala se mezi lidmi a zmizela v jedné ulici. "Ha, támhle je ten krám" blesklo mi hlavou, když jsem konečně spatřila vývěsní štít domu, který jsem hledala. Vypla jsem hudbu a zapadla dovnitř. Stála jsem v půjčovně cédéček a dévédéček. Pohlédla jsem na pána za pultem, nasadila sebejistý chladnokrevný výraz (nebo aspoň jsem se tak tvářit chtěla, jak to nakonec dopadlo, radši nechci vidět) a spustila svůj požadavek.
"Dobrý den, jsou zde v prodeji lístky na koncert Emilie Autumn?"
Pán mi bezproblémově prodal lístek a měl jich jak jsem viděla, ještě slušnou zásobu. Takže už nebyla vyprodaná, jak jsem se bála! A tak jsem si domů odvezla lístek na Emilku a pocit dobré nálady. Po cestě jsem se ještě stavila na teplé housky v Bille a pak rychle zapadla do tepla domova.

A teď relaxuji za poslechu Yoshida Brothers. Že mě blbečka nenapadlo je začít poslouchat už dřív. Krásná hudba. Zatím toho od nich mnoho neznám, ale tyhle tři písničky mě zatím zaujaly nejvíc: Júnagi, Fuju no Sakura a Storm (tohle je úplně to první, co jsem od nich slyšela - hrálo to jako doprovodná hudba nějakému japonskému krasobruslařovi a velice mě to nadchlo).

To je celé, co bych dnes chtěla sdělit světu. Džá mata né...

Annika~
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet