Přepracovaná taška

4. února 2012 v 11:34 | Annika~ |  Klenotnice
Asi ve čtvrté třídě jsem dostala od sestřenek khaki kabelku s Minnie, nebo jak se ta myš jmenuje. Byla to moje první kabelka v životě. Nosila jsem ji strašně dlouho. V průběhu let jsem na ni napráskala spousty placek, že už nakonec Minnie vůbec nebyla vidět. Teď v septimě jsem ovšem usoudila, že už mi ona kabelka přijde moc malá a tak jsem si k Vánocům koupila novou a většinu placek přestěhovala právě na ni. Bylo mi však líto tu starou tašku vyhazovat. Na druhou stranu se mi ale nechtělo po městě chodit s Minnie (hlavní účel placek byl tu myš zakrýt), tak jsem vzala starou černou sukni, jehelníček od kmotřičky, nit a sbírku korálků a dala se do přepracovávání.


Nejprve fotografie kabelky před zákrokem. Takto vypadala před rokem a čtvrt (ještě než jsem si nakoupila tak velké množství anime placek, že už nebyl vidět původní potisk). Fotka je z Vesuvu.


Detail:


No, a před týdnem jsem tedy provedla onu operaci. Rozstříhala jsem starou černou sukni. Látka byla ovšem úplně blbá - špatný materiál a samý šev. Proto se přes výsledek táhne dlouhatánský spoj. To mě ovšem neodradilo a navíc - nic se nedalo dělat - lepší látku jsem doma nenašla.
Na čtvereček černého hadru jsem začala našívat kytičky s modrých, fialových a narůžovělých perliček. Jednu kytku jsem vytvořila ze zvonečkovitých korálků. Při chůzi strašně chřestí. Kytičky mi vyšly zatraceně divně. Ale pořád lepší než Minnie. Obšila jsem je béžovou a hnědou nití a nakonec celý "výtvor" přišila ke kabelce. To bylo ze všeho to nejtěžší.
Výsledek mi připadal prázdný, tak jsem vyhrabala ze šperkovnice několik zicherek a napíchala je mezi kytičky.


Onen zhulený králíček, který na vás poulí své psychózní žluté bulvy, se jmenuje Pan Taró a žije na oné kabelce zhruba dva roky.


Mimo kytek, zicherek a Pana Taróa jsem na kabelku přidělala brož od Pivoňky - bílou růži :-)

Rozhodně toto dílo nepokládám za žádný světový zázrak. Kytičky jsou deformované a jedna už se dokonce začala párat (jaj, musím to co nejdřív spravit!). Ale i tak jsem se svojí asi 6hodinovou prací mimořádně spokojená a docela se mi i líbí. Hlavní je, že ta mickeymouska už není vidět! :-)


Annika~
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet