Lukášek a spol. aneb Můj vztah k sociálním sítím

24. ledna 2012 v 11:00 | Annika~ |  Vysoká věž
Chodili jste zhruba před 6 lety na Alík.cz? Psali jste si někdy s okouzlujícím patnáctiletým blonďatým Lukášem? Skutečně? Ne. Psali jste si se samotnou Královnou Bílých růží, co se tehdá nudila na internetu.


Ano, jako malou mě to strašně bavilo, vydávat se za někoho jiného. Nápad vydávat se za v té době staršího chlapce, než jsem byla, pocházel od jedné z mých sestřenek. Já byla patnáctiletý blonďatý modrooký Lukáš, rodák z Českého Krumlova, který rád jezdí na snowboardu a poslouchá Greenday (to je to jediné, co si ještě pamatuju z dob, kdy jsem byla Lukášem) a ona byla Petr, myslím že byl stejně starý jako Lukáš. Společně jsme se scházely v chatovací místnosti a balily holky. A to nejlepší (nebo spíš nejhorší) bylo, že nám to ty ubohé duše opravdu věřily. Chudinky ani netušily, že na druhé straně počítače nesedí blonďatý krasavec, ale malé bledé znuděné stoření čerstvě příchozí na osmileté gymnázium, které si z nich dělá srandu.

Lukáš mě časem (asi po roce) omrzel, tak jsem si vytvořila ještě jednoho takového panďuláka, kterému jsem ani nedala jméno, měl inkognito přezdívku. Pamatuji si, že měl jako ikonku obrázek s Vinnetouem. Ten mě ale příliš nebavil. A od té doby už jsem si žádný profil podobného typu nevytvořila.

Stejně tak ale od té doby nikdy nevěřím lidem, co mi píšou a já je neznám osobně. Člověk nikdy neví, kdo se za koho vydává. Viděla jsem to sama na sobě - vydávala jsem se za Lukáše a tolik lidí mi na to skočilo. Co když i já jsem se chytila do nějaké pasti? Stejně tak se ve mě s přibývajícími jary začal čím dál tím víc probouzet poněkud asociální živel. Přestala jsem chodit na Interpals, kde jsem si psala s lidmi z celého světa, s Alíkem jsem skoncovala už dávno, zrušila jsem si profil na Lidech a jediná věc, na které jsem i teď ještě aspoň malinko aktivní, je Facebook. I tam jsem ale po celou dobu offline, protože nechci, aby mi lidé psali. Pokud si s někým sama chci psát, vždycky tak činím přes zprávy.

A proč tam tedy jsem, si asi milý čtenáři říkáš. Odpověď je jednoduchá - hraju hry, projíždím různé aplikace a zkoumám fotky ostatních, popřípadě stalkuju své kamarády, abych věděla, jak se jim daří podle jejich statusů. Ale píšu maximálně tak Pivoňce - a to když jí oznamuji, že nepůjdu do školy, nebo když chybí ona a já ji informuji o dění ve škole. Nebo když se stane něco fakt vážného.
Ačkoliv, jak jsem zmínila, jsem aktivní alespoň na Facebooku, jednu věc ale nemohu pochopit - jak na něčem takovém, jako je Facebook, může někdo být závislý. Uznávám, že FB není špatný, ale není to přece natolik úžasná síť, že by na ní aspoň trošku rozumně uvažující člověk musel být závislý. Na druhou stranu ale je možné, že facebook může z rozumných lidí dělat nerozumné. I já jsem krapítek zblbla poté, co jsem si před pár lety založila účet. Ale i přesto toho nelituju - je tam přece Pet Society ;-)

Annika~
 


Komentáře

1 Puff Puff | Web | 30. ledna 2012 v 20:44 | Reagovat

Páni :D :D Před nějakými pěti lety jsem na Alíkovi byla taky a též jsem se vydávala za kluka :'D Spousty desetiletých-dvanáctiletých holčiček se mnou přes net chodilo :D :D Vydrželo mi to však ani né měsíc.

InterPals mám, ale jaksi si s nikym nepíšu...furt si říkám "né, ať napíšou první oni" já prostě sama od sebe nikdy nepíšu...Takže mi to je vlastně k ničemu :D

Aplikace na FB jsem omezila zhruba před rokem. Jináč PetSociety jsem hrála taky :D K tomu mi čar žraly ještě kravinky tipu FarmVille, Poker, nějaký divný akvárko, Radio tycon a zbytek si už nějak nepamatuju. :D

2 Annika Moonlight Annika Moonlight | Web | 30. ledna 2012 v 20:52 | Reagovat

[1]: s Interpals jsem to měla úplně stejně :-) ale stejně mi tam psaly jen jakési zvláštní existence :-D

3 Katka Katka | 6. července 2013 v 11:27 | Reagovat

:) Na Alíka si ještě matně pamatuji také... ale jestli jsem tě potkala, nebo ne, to už v hlubinách svého vědomí, podvědomí a svědomí nenajdu :) S Facebookem to mám podobně. Jen na něm nehraju hry, ale občas projíždím hlavní stránku, abych zjistila, kde je co nového, a když mě něco zaujme, tak si o tom přečtu. Závislá ale nejsem - když mě to přestane bavit, tak se tam měsíc v kuse neobjevím, dokud si někdo nezačne stěžovat, k čemu že ho vlastně mám...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet