Nemožně možná úvaha

9. listopadu 2011 v 11:38 | Annika~ |  Vysoká věž
Když jsem zběžně shlédla pár článků k aktuálnímu TT, ve většině jsem viděla věty typu "nic není nemožné". S tím musím částečně souhlasit. (Téměř) nic není nemožné...na jednu stranu je to dobré, na jednu špatné. Ta věta může být vyřčena dvojím způsobem - když si chceme dodat sílu a víru, že když se budeme snažit a ne jen sedět a zírat do zdi, dosáhneme svého cíle. A nebo taky tím můžeme myslet, že se může stát úplně cokoliv, i to nejhorší možné.


Jsou věci, u kterých bych byla ráda, kdyby byly trošku "možnější", než jsou, třeba že odmaturuji a že se dostanu na vysokou školu a vystuduji obor, který chci. Že se mi povede sestavit můj vysněný cosplay do příštího léta. Že se dokážu dobře připravit na páteční písemku z matiky. Že překonám Touhou Project 6, které jsem nedávno začala hrát a ještě se v tom docela zmítám. Toto všechno je reálné. Ale bude třeba pro to spoustu udělat a teprve potom už to vše bude na dosah ruky a já budu moct být spokojená sama se sebou a být hrdá, že jsem zase něco dokázala, i kdyby to byla nějaká malichernost, třeba to překonání TP 6.

Některé věci ale nemožné opravdu jsou, teda alespoň podle mě. A teď nepočítám takové ty kraviny jako "není možné, aby teď a v tuto chvíli na mě z monitoru z ničeho nic vybafl růžový jednorožec, dal mi kopytem přes frňák a začal zpívat árie z Prodané nevěsty" a podobně.
Není například možné být věčně zdravý. I kdyby člověk žil podle té nejlepší životosprávy - dobře jedl, pil, spal, hýbal se, nekouřil, nechlastal, nefetoval a já nevím co ještě, pořád tu jsou ještě ostatní lidé, kteří ho mohou čímkoliv nakazit ať chce či ne. To by museli být věčně zdrávi i úplně všichni ostatní; všechny člověku škodící bakterie, viry a jiné organismy by musely vyhynout. Člověk se navíc může kdykoliv při čemkoliv zranit. Dále by se musel narodit s dokonalým tělem bez jediné vady - silné zdravé kosti, správně fungující orgány a jiné vnitřní záležitosti, kvalitní a rovně rostoucí zuby, pevná pružná kůže a hlavně i zdravý rozum. Co s dokonalým tělem, když jsme psychicky choří? Není větší bolesti, než bolest duše.
Co dále není možné je, že by byli úplně hodní nebo úplně zlí lidé. "Hodný" a "zlý", to jsou pojmy, které nejdou přesně definovat a každý je vnímáme jinak. Teďka nechci, abych vypadala jako nějaký zvrhlík, nácek, nebo něco na ten způsob, ale myslím, že i takový Hitler nebo Stalin, ač byli hooooodně krutí a nelidští, nemohli mít úplně skrz na skrz černou prožranou duši. A pokud na mě budete v komentářích vybafávat "dobře, tak řekni, co udělali dobrýho, když je hájíš", podotýkám, že je nehájím a že netvrdím, že dělali dobré věci, pouze zastávám svůj názor, že lidé nejsou černobílí.
A už vůbec nemluvím o tom, že není možné vrátit do života mrtvého tak, aby to byl opravdu člověk a ještě k tomu takový, jaký byl předtím. Takovéto věci jsou možné jen v lidských fantaziích. Já však nyní mluvím o současné realitě.

Takovýchto věci by se dalo najít ještě mnohem více, ale bohužel je ještě více věcí, které jsou možné a u kterých bych chtěla, aby možné nebyly. Přála bych si, aby se neválčilo, aby všichni lidé umírali bez bolestí, aby se nekácely pralesy, aby Afrika nebyla zaostalá a mnoho dalších věcí. Ale u těchhle 1 člověk opravdu nic nezmůže, obzvlášť když je tuctovou, trošku pošahanou českou gymnazistkou s průměrnými schopnostmi. Samozřejmě se mohu stát díky tvrdé práci a hodně penězům dobrou diplomatkou a vyjednat světový mír. Mohu se stát miliardářkou a podpořit rozvoj Afriky. Mohu nastolit světovou diktaturu a zakázat kácení pralesů, všechny umírající shromažďovat v jednom ústavě a všem, co by trpěli, píchat nějakou drogu, aby necítili bolest. Ale už jen proto, že NENÍ MOŽNÉ ABY ČLOVĚK NĚCO TAKOVÉHO ZVLÁDL BĚHEM JEDINÉHO KRÁTKÉHO ŽIVOTA TAK, ABY TO MĚLO SMYSL A ZANECHALO TO ASPOŇ TROCHU UŽITKU I DO BUDOUCNA, to jsou s prominutím totální kraviny, čili mohu dále pouze sedět, ťukat do klávesnice a snít.


Annika~
 


Komentáře

1 Lee Lee | Web | 9. listopadu 2011 v 12:19 | Reagovat

Krásný článek, na zamyšlení! _ :)

2 myanmar myanmar | Web | 9. listopadu 2011 v 12:29 | Reagovat

Jeden z mála hodnotných článků na TT .)

Ale s tím jednorožcem bych si nebyla tak jistá - možná tam opravdu nějakej číhá :) :)

3 Annika Annika | 9. listopadu 2011 v 12:30 | Reagovat

[2]: xDD

4 EN EN | Web | 9. listopadu 2011 v 17:20 | Reagovat

Třetí možností je, že oné větě "Nic není nemožné" věříme, protože víme své. Hranice možného či nemožného si určujeme sami, otázkou je proč si v jednom dáváme svobodu a v druhém se omezujeme. To jestli odmaturuješ, dostaneš se na VŠ a zda napíšeš páteční písemku je jen a jen na tobě, máš to ve svých rukou, je to na tvoji odpovědnost, ostatně jako celý tvůj život a to je třeba si uvědomit.

5 Věra Věra | Web | 25. listopadu 2011 v 6:37 | Reagovat

Díky moc!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet