Honey and Clover

26. listopadu 2011 v 21:29 | Annika~ |  Anime
Jak jsem se dostala k tomuto anime už opravdu nemám ponětí. Pouze si pamatuji, jak bylo hrozně obtížné jej hledat online s českými titulky, až jsem to vzdala a začala se dívat na verzi s českým dabingem. V té době jsem přeci jen ještě měla trošku strach dívat se na anglické titulky. Začínalo jaro 2011...


To nejhlavnější na tomto seriálu jsou vztahy. Máme zde mnoho postav a mnoho různých spletitých milostných mnohoúhelníků nebo řetězců.

Hlavními hrdiny jsou studenti na umělecké vysoké škole. Je to taková parta přátel - mužů i žen, mnozí z nich jsou nebo budou časem souženi nešťastnou láskou.
Začíná to tím, že k profesoru Hanamotovi, který učí na oné univerzitě, se nastěhuje jeho neteř Hagumi - hrozně roztomilá a vzhledově absolutně neodpovídající svému věku - vypadá (a často se chová) jako by jí bylo 8 let, je jí ovšem 18 let. Dále zde máme tři kamarády, z nichž dva se do Hagumi zblázní.
Jedním z nich je Juta Takemoto, který je asi nejhlavnějším hrdinou ze všech, protože nejčastěji sledujeme právě jeho příběh. Je to takový přemýšlivý mladík, během příběhu hledá smysl života a způsob, jakým by se uplatnil.
Druhý je Šinobu Morita, asi nejpraštěnější postava. Je takový velmi temperamentí, trošku výstřední a excentrický a Hagumi děsí svými praštěnými projevy náklonnosti.
Třetím z mužských postav je Takumi Majama, nejstarší a nejdospělejší z nich. Vychází školu a nechává se zaměstnat ve firmě, kterou vede žena, kterou miluje. Má to ovšem háček, ta žena, Rika, je mladičká vdova a stále se nedokáže úplně přenést přes velmi předčasnou smrt svého manžela. Mimochodem, je to blízká kamarádka profesora Hanamota.
S tím souvisí další hlavní hrdinka - Ajumi Jamada - talentovaná hrnčířka. Je hluboce zamilovaná do Takumiho, ale on není schopen její lásku opětovat. Je také dobrou kamarádkou Hagumi.

Do propletence všech možných nešťastných lásek se motají ještě další osoby, ale ty už zde nebudu zmiňovat, však se s nimi v seriálu sami můžete seznámit :-)
Abyste si ovšem nemysleli, že jde jen o lásku, vztahy a hledání smyslu života, sem tam se objeví i nějaké to drama. Hlavně druhá série je chvílema srdceryvná. Humor je zde velmi četný, vlastně se během seriálu opravdu dost nasmějete.

Grafika je docela pěkná, hudba je poměrně slušná; ač to není žádný výkvět, dokáže ještě více podnítit tu správnou atmosféru celého seriálu. Opening je strašný, ending je mnohem lepší - ale oba k seriálu úžasně pasují. Český dabing je takový...ucházející, dá se na něj rychle zvyknout.

Doporučuji jako letní oddechovku. Takhle se podle mě dá H&C nejlépe užít. Určitě to není anime pro každého - pokud rádi sledujete řešení komplikovaných lásek, chcete se zasmát a odpočinout a rádi filosofujete o ničem, mohlo by se vám líbit.CELKOVÉ HODNOCENÍ: ***+

Annika~
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet