AkiCon 2011 - 1. den

20. listopadu 2011 v 7:38 | Annika~ |  Orientální koutek
Včera ráno jsem vyrazila na svůj druhý con - tj. výše zmíněná akce. Ještě nikdy jsem na AkiConu nebyla, tak jsem byla strašně zvědavá, co mě tam potká. Byla jsem si ale jistá, že to bude príma :-)


S Masožravkou jsme ráno vypadly z domu, já v cosplayi Misy, ona v civilu. Přijely jsme dřív, než jsme očekávaly (zase jsem si špatně spočítala čas) a tak jsme se mezitím fotily. Pak jsme došly ke KC Zahrada a naskytl se nám pohled na ještě ne tak dlouhou frontu k brance. Po asi čtvrt hodině čekání se otevřela a fronta se posunula ke vchodu do kulturního centra, který však zůstal ještě další zhruba půlhodinu zavřený. V záhybu fronty jsem spatřila skoro hned vepředu Slunečnici, což mi způsobilo ohromnou radost.
Pak se otevřely dveře a registrace začala, dostali jsme program, placku a cedulku na kterou se má napsat jméno. Našly jsme Slunečnici, sedly jsme si všechny tři do kouta vedle bufetu (tam, kde to na Advíku zabrali hetalisti), kde jsme si zaškrtali, čeho se zůčastníme. Potom jsme se s Masožravkou odpojily a šly si hodit bundy do šatny. Pak už začal program.
Nejprve jsme šly na přednášku Novinky v anime, která měla být o tom, co v poslední době přibylo zajímavého ve světě japonské animace. Přednášku bych hodnotila jako velmi zajímavou, ale oba přednášející to chvílema strašně natahovali nebo nechávali dlouhé pauzy, protože nevěděli co říct (?).
Poté jsme využily chvilku volna k poobědvání a nakupovní různých kravin. Zjistila jsem, že plakát s Bjakujou už mi někdo čmajzl před nosem, což mě citelně ranilo.
Následovalo setkání s paní ze Zoneru, která sdělila, co nejnovějšího nás od nich čeká a pak nám dala prostor pro naše dotazy. Dozvěděla jsem se, že Hetalia 4 bude, i když za dlouho. Juch! :-)
Hned poté jsme se šly podívat na Typologii návštěvníků anime conů, což se mi velmi líbilo, hodnotím to jako nejvtipnější přednášku, co jsem ten den viděla.
Pak jsme se přesunuly na burzu, kde mě především zaujaly hromady anime placek a přívěšků na klíče. Jeden (s Júki, Zerem a Kanamem z VK) mi už visí na klíčích. Dále jsme čas využily focením v jakýchsi garážích, kde jsme asi neměly co pohledávat xD
Poté jsme se šly podívat na pány z nakladatelství Crew, kteří povídali o mangách, které nyní vydávají. Označila bych to za příjemné.
Následovala očekávaná cosplay soutěž, která mohla být fakt super, kdyby pořád neselhávala technika. Ale i tak šlo o úžasný zážitek.
Den jsme zakončily přednáškou Hudební anime, která byla taktéž velmi dobře podaná a zábavná. Pak jsme si řekly, že už toho bylo hodně a jely utahané, trochu zpitomělé, hladové, ale šťastné domů. Za hodinu vyrážím na druhý den, jehož report ale bude o něco kratší, protože mě o čas zkrouhne koncert mého sboru.

Annika~
 


Komentáře

1 Nya-chan Production Nya-chan Production | 20. listopadu 2011 v 22:39 | Reagovat

My necháváme pauzy pže ještě nejsme skvěle sladění a občas se bojíme, že nám do toho skočí ten druhý ;_____;

Gomen, zkusíme na tom máknout. Před rokem to bylo horší, tak snad to půjde ještě nahoru :)

2 Annika Annika | 21. listopadu 2011 v 16:41 | Reagovat

[1]: ach tak! :-) každopádně přednáška se mi i tak líbila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet