Sníh tiše padal a prsty mě zábly...

29. října 2011 v 19:34 | Annika~ |  Zahrada
Blíží se listopad. To je doba, kdy začínám přemýšlet o shánění dárků na Vánoce pro své blízké. Dnes jsem si to připomněla během zdlouhavé cesty autobusem. A také jsem si vzpomněla na toto období, jak vypadalo loni...


Tenkrát už byly spousty sněhu. Úplně vidím ty závěje, jak se v nich bořím v kozačkách na vysokých širokých podpatcích, tenkrát byly nové. A sníh také lehce padal a zábly mě ruce, i když jsem měla rukavice. Měla jsem přes rameno kabelku, která tenkrát ještě byla velmi skromně ozdobená několika plackami s různými strakatými motivy. Dnes už je tak přeplácaná plackami koupenými na Advíku, že už se tam skoro žádná další nevejde, maximálně 2. V kapse tlusté černé bundy jsem měla schovanou "kouzelnou hrací skříňku" a poslouchala hudbu. V té době jsem dost ujížděla na Within Temptation a pořád jsem je poslouchala. A dnes proto, když je poslouchám, vybavím si tiše padající sníh, špinavé chodníky v centru, mrznoucí prsty a páru stoupající od mých úst. A taky tu příjemně nepříjemnou nervozitu ze shánění dárků.

V té době jsem měla těžké období, protože se mi v cizině stala nepříjemná příhoda, na kterou snad nikdy nezapomenu. A za vše mohl jak jinak Tulipán. I přes to vše jsem však přemýšlela i o dárku pro něj. Vůbec jsem nevěděla, co mu dát. S ním jsem si dělala snad největší hlavu.
Naštěstí za ten jeden krátký uplynulý rok se už leccos změnilo, nevím zda k lepšímu či k horšímu, protože situaci, ve které se nacházím, ani trochu nerozumím. Každopádně i letos pro něj musím vymyslet dárek, protože ač nevím, jak to přesně mezi námi teď je, beru to jako hodně na hlavu postavené kamarádství. A tentokrát jsem pevně rozhodnuta, že už si s tím nebudu dělat hlavu. Protože nemám ráda, když mi někdo a obzvláště Tulipán ruší mou snadno otřesitelnou vyrovnanost. Pocit nervozity kvůli Tulipánovi je snad tisíckrát horší než pocit nervozity z testu z matematiky.

Jinak plánuji obdarovat mou zlatou Pivoňku, Astru a Lilii, samozřejmě i Masožravku, která se mě před chvilkou snažila vytočit kočkou z plastelíny, také musím něco vymyslet pro Kaktuse, ač mi leze na nervy sebevíc, přeci jen je pro mě vlastně docela důležitý. A pokusím se samozřejmě i vymyslet něco pro rodiče. Pokud budu mít možnost potkat se s Fialkou, taky pro ni něco vymyslím. A až pojedu do centra shánět, doufám, že zase bude hustě sněžit, že se mi do té doby nerozpadnou kozačky, že si nevybiju mp4, abych mohla zase poslouchat Within Temptation. Protože ta atmosféra byla nezapomenutelná. Sice jsem běhala po obchodech celkem 7 hodin téměř bez ustání, ale bylo to vlastně docela příjemné :-) I teď poslouchám Within Temptation a zkouším se znovu vrátit v čase do těch okamžiků. Strašně se těším, až napadne sníh, protože po dlouhé době si jej konečně užiju. Konečně mám totiž zase dostatek vůle k tomu, abych se z něj mohla radovat. Až loni na jaře jsem si totiž konečně uvědomila, že ať už je jakékoliv roční období, svět je fakt krásný.


Annika~
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet