Pondělní duhové ráno

18. října 2011 v 10:32 | Annika~ |  Zahrada
Včera jsem se ráno probudila a zjistila jsem, že Slunce ještě úplně nevyšlo. Na obzoru se rýsovaly temné siluety paneláků, jejichž některá okna jasně žlutě svítila. Vše ještě zdánlivě spalo, pouliční lampy už nesvítily, nebyla to ani tma, ani světlo, ani šero.


Tam, kde končil obzor, se táhl rudý pruh jako oheň a přecházel zvolna do oranžové a žluté. Mezi žlutí a modří nebe byl nenápadný pás zelenkavé. Duhové nebe! vykřikla jsem nahlas. Černé paneláky oproti němu vytvářely úžasný kontrast a dodávaly celkové atmosféře ještě lepší dojem. Daleko, někde na druhém konci města, se proti obloze rýsovaly 3 komíny, ze kterých vycházel temný kouř a rozléval se a zakrýval tu duhovou nádheru. Vytáhla jsem fotoaparát a naklonila se, ještě v pyžamu, z okna. Ovanul mě velmi studený vzduch, venku bylo 7 stupňů. Natáhla jsem ruce a snažila se zachytit tuto chvíli. Samozřejmě výsledná fotografie okamžik ani v nejmenším nevyjadřovala tak, jak by měla. Zalezla jsem tedy zpět do přetopeného obývacího pokoje a dále se koukala na ten východ Slunce.
Poté vstali ostatní členové rodiny - otec, matka, Masožravka...Všem jsem řekla, ať se podívají na to nádherné duhové nebe. Podívali se a řekli "hm, hezký" a dál se věnovali svým věcem. Zamrzelo mě, že to nevnímali tak, jako já. Cítila jsem se trošku zahanbená, jako holčička, která ušije své panence jednoduché šatičky a chce se všem pochlubit a oni jen blahosklonně kývají hlavou, jaké je to "moc hezké".
Pohlédla jsem naposledy na tu uchvacující barevnou scenérii a šla se připravovat do školy. Když jsem vyšla před dům a čekala na Pivoňku, Slunce už vyšlo a nebe bylo modré a zlaté. Kouzlo již bylo pryč. Ale pořád jsem z něj byla šťastná a nadšená.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vzhled byl hrdě spatlán v programu Malování místní královnou za použití jejích fotek.


WhiteAnnika's anime, manga, reviews, recommendations, blogs and lists at Anime-Planet